Afgāņu Kurts

2 min


afganu kurts

Ļoti sena škirne-patmīlīga, “augstākās sabiedrības dāma”. Viena no inteliģentākajām sugām, kuru nekad neredzēsiet strīdamies ar citu suni dēļ “nieka” kauliņa!

Afgāņu Kurts ir graciozs, aristokrātisks, iedomīgs, miermīlīgs.

Galvenie raksturlielumi

  • Augums: 65-70 cm
  • Svars: 15-25 kg
  • Dzīves ilgums: 11-13 gadi

Vēsture

Izcelsmes valsts – Afganistāna. Centrālās Āzijas valstīs suņi kalpoja kā izcili mednieki un gani. Tie spēj attīstīt lielu ātrumu un apgūt plašas teritorijas, tomēr gadu gaitā ir zaudējuši savas medību iemaņas un kļuvuši par dekoratīviem mājas mīluļiem. Eiropā šī šķirne parādījās 19. gadsimtā. Ļoti populāra tā kļuva Anglijā, suņu izstādēs un konkursos iekarojot godalgotas vietas.

Personība

Kaut arī mīlīgi, apburoši un sabiedriski, tie nevienam neļaus ierobežot savu brīvību un sevi ļaus paglaudīt un sabužināt tikai tad, kad paši to vēlēsies…līdzīgi kā kaķi!

Ļoti pieķeras savam saimniekam, tāpēc uzskata to par savu īpašumu, attiecīgi kļūstot greizsirdīgi pret citiem mājas iemītniekiem.

Dzīves stils

Afgāņu Kurti ir mīloši un rotaļīgi, dievina cilvēkus. Ģimenē izrāda savu uzticību un pieķeršanos tikai vienam vai diviem ģimenes locekļiem. Atkarībā no indivīda rakstura, suns ir piemērots kā dzīvoklim, tā mājai ar pagalmu. Tomēr ir kāds nosacījums, ja dzīvojat dzīvoklī, jums suns būtu jānodrošina ar pienācīgām āra aktivitātēm.

Bērniem vidēji draudzīgs

Neatkarīgi no tā, ka Afgāņu Kurti nav agresīvi, drīzāk atturīgi, ļoti mazus bērnus tie ne īpaši spēj paciest. Var negaidīti un asi reaģēt uz spalgām skaņām un bērna negaidītām kustībām. Iespējams tas ir dēļ viņu neatkarīgā rakstura, kā arī šai sugai ir ļoti zems sāpju slieksnis, gadījumā, ja mazulis mēģina suni paraustīt aiz garā kažoka vai netīšām uzkāpj uz astes. Bet kopumā pret bērniem tie izturas draudzīgi un labprāt ar tiem uzspēlējas.

Aktivitāšu nepieciešamība

Kā jau visām medību sugām arī Afgāņu Kurtiem ir nepieciešama ikdienas fiziski-emocionālā izlādēšanās. Kopumā pēc aktivitāšu vērtējuma, šis ir vidēji aktīvs suns. Ja ik dienu, 2 stundas veltīsies garākam skrējiem, tajā iekļaujot rotaļas un tikšanā ir citiem sugas brāļiem, jūsu Afgāņu Kurts būs priecīgs, apmierināts un pateicīgs! Tā lūk…ar vienkāršu paskraidīšanu pa māju pagalmiem te neies cauri! Vēl jāpiebilst, ka šie suņi labāk panes aukstumu nekā karstumu, tāpēc vasaras “krosiņus” labāk pārcelt uz rīta dzestrajām stundām.

Ipaša kopšana

Afgāņu Kurts nemet spalvu, šajā procesā tam ir jāpalīdz. Pirms suņa ķemmēšanas, kažoks ir nedaudz jāsamitrina, jo tas elektrizējas. Lai vieglāk būtu izķemmēt, ķemmēšana jāsāk no kažoka apakšas, pakāpeniski virzoties uz augšu. Bieži vannot suni nav ieteicam, pilnīgi pietiks ar vienu “pičiņu-pačiņu” pāris mēnešos.

Grūta apmācība

Sava ietiepīgā rakstura dēļ Afgāņu Kurti ļoti grūti pakļaujas dresūrai. Viņi nav dumji, komandas apgūst uz “vienu un divi”, bet, lai panāktu to izpildi ir nepieciešama liela pacietība. Tomēr kā jau visām suņu sugu šķirnēm, dresūra un socializēšanās ir ļoti ieteicama kaut vai paša suņa drošības dēļ.


Close