Argentīnas dogs

2 min


Argentīnas dogs

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 58-69 cm
  • Svars: 36 – 45 kg
  • Dzīves ilgums: 9-15 gadi

Vēsture

Argentīnas dogs cēlies no tagad jau izmirušās sugas – Kordobas cīņu suņa, lielas, spēcīgas suņu šķirnes, kas, kā jau paredz nosaukums, bija cīņu suņi. Vīrs vārdā Antonio Nores Martiness no Argentīnas vēlējās bezbailīgu medību suni, kas varētu būt lojāls biedrs. 1920.gados, Martiness sāka izmantot selektīvo audzēšanu ar mērķi samazināt suņa vēlmi cīnīties, un viņš smagi strādāja, lai tā vietā sunim attīstītos medību instinkti. Vairākas šķirnes tika sakrustotas, lai sasniegtu vēlamās īpašības, kuras būtu manāmas Argentīnas doga personībā. Martiness radīja uzticamu biedru ar muskuļainu uzbūvi, kas bija ideals medībām vai arī kā uzticams ģimenes sargs. Diemžēl, suga joprojām reizēm tiek izmantota suņu cīņās tās spēka un bezbailīgā rakstura dēļ.

Personība

Argentīnas dogs ir lojāla suga, to var dēvēt par perfektu sargsuni. Viņi ir kvēli ģimenes aizstāvji, pat bērnu, lai gan ar citiem dzīvniekiem – kaķiem vai mazākiem suņiem tie tik labi nesadzīvo. Tie ir labi mednieki, kas ir spējīgi nolikt gar zemi mežacūku.

Tie ir neatkarīgi suņi, kuriem nepieciešams pieredzējis īpašnieks, lai tiktu galā ar to trenēšanu, īpaši, ja runa ir par socializēšanos, ņemot vērā, ka Argentīnas dogs nav draudzīgs ar svešiniekiem un citiem suņiem.

Dzīves stils

Argentīnas dogs pieprasa pastāvīgu, neatlaidīgu trenēšanu, un tad nepieciešams nospraust striktas robežas. Augsts, stiprs nožogojums ir obligāts mājā, kur dzīvo Argentīnas dogs, ņemot vērā tā tieksmi dzīties pakaļ maziem dzīvniekiem. Socializēšanās ar citiem cilvēkiem un dzīvniekiem arī ir svarīga. Argentīnas dogiem ir jābūt aktīviem, citādi tie var kļūt garlaikoti un uzvesties destruktīvi. Tos nevajadzētu atstāt vienus uz ilgstošu laika period. Ar pareizo treniņu un labu, mīlošu ģimeni, Argentīnas dogs ir lojāls ģimenes kompanjons, tāpat, kā lielisks sargsuns.

Attieksme pret bērniem

Argentīnas dogs ir ļoti lojāls pret savu ģimeni, ieskaitot bērnus, ja vien tos pieradina pie bērnu klātbūtnes. Tomēr, iesākumā jāievēro piesardzība, ņemot vērā, ka suga nav īpaši draudzīga pret svešiniekiem. Bērni vienmēr jāuzmana, pat ja tie ir ģimenes daļa, un tie ir jāmāca pareizi apieties ar suni.

Aktivitāšu nepieciešamība

Argentīnas dogiem nepieciešams liels aktivitāšu daudzums un mentāls uzmundrinājums, tāpēc dzīve dzīvoklī tiem nav labākais risinājums.

Apmācība

Argentīnas dogi nav īpaši viegli apmācāmi. Nepieciešama tiešām liela pacietība un spēja noturēt suņa uzmanību.

Kopšana

Argentīnas dogi īpaši nemet spalvu, kas ir liels pluss. Tiem ir neliels potenciāls pieņemties svarā. Obligāts nosacījums ir regulāri apmeklēt veterināru, jo tiem ir nosliece uz dažām veselības problēmām. Viena no lielākajām – tie var kļūt kurli ar vienu vai abām ausīm. Regulāri jāiztīra ausis un jāapgriež nagi.

 

 


Close