Bostonas terjers

1 min


bostonas terjera kucēns

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 30-33 cm
  • Svars: 5-11 kg
  • Dzīves ilgums: 13-15 gadi

Vēsture

Bostonas terjeri radušies 1800. gadu beigās Bostonā, Masačūsetsā, un pastāv vairākas versijas par to rašanos. Viens no stāstiem vēsta, ka kučieri materiāli nodrošinātās ģimenēs radīja šo sugu, krustojot buldogus un tagad izmirušo angļu baltā terjera sugu. Citā stāstā minēts, ka bostonietis, vārdā Roberts C. Hūpers ievedis buldoga/angļu terjera krustojumu no Anglijas 1865.gadā, jo suns viņam atgādinājis mīluli, kāds viņam bijis bērnībā. Taču sākumā šie suņi netika dēvēti par Bostonas terjeriem. Tos dēvēja gan par amerikāņu terjeriem, gan par Bostonas buldogiem. 1889. gadā, ap 30 šādu suņu īpašnieki izveidoja suņu klubu šai sugai. Bostonas terjeri strauji kļuva populāri ASV. 1915. gadā, tā bija populārākā ASV suņu šķirne.

Personība

Bostonas terjeri ir raksturojami kā dzīvīgi, ļoti mīļi, dzīvespriecīgi, lai arī reizēm ietiepīgi.

Dzīves stils

Miniatūro izmēru dēļ, suns lieliski iederas dzīvoklī. Tā kā tiem ir mazs deguntiņš, tie nevar atvēsināt gaisu, kas plūst plaušās, tāpēc tie slikti panes karstumu. Tāpat arī ļoti aukstu temperatūru šie suņi nepanes.

Attieksme pret bērniem

Bostonas terjers ir ļoti mīļš un pieķeras savai ģimenei, kā arī ir draudzīgs pret bērniem.

Aktivitāšu nepieciešamība

Bostonas terjeriem ir vidēja nepieciešamība pēc aktivitātēm, dienas laikā nepieciešama apmēram stunda, ko veltīt kustībām.

Apmācība

Apmācībai šie suņi ļaujas viegli, viņi priecājas, ja saimnieks ir apmierināts.

Kopšana

Bostonas terjeri ir viegli kopjami, reti met spalvu, ar ķemmēšanu reizi nedēļā ir pilnīgi pietiekami. Sejas krunkas gan ir jānomazgā un jānosusina katru dienu. Arī acis jātīra bieži. Nagi jāapgriež un ausis jāiztīra reizi-divas mēnesī.


Close