Papilons

2 min


papilons

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 20 – 28 cm
  • Svars: 3.2 – 4.5 kg
  • Dzīves ilgums: 13 -15 gadi

Vēsture

Papilonu suņu suga cēlusies no maziem spanieliem, kas bieži tika attēloti senu mākslinieku gleznās. Papiloni ir ļoti aktīvi un var sacensties veiklumā un paklausībā. Papilonu dzīvespriecīgais raksturs liek iemīlēties ikvienam. Papiloni bija iemīļoti galma dāmu mīluļi visā Eiropā. Tirgotāji veda tos grozos, uz mūļiem cauri Francijai, Itālijai un Spānijai.

Personība

Papiloni ir dzīvespriecīgi, modri un draudzīgi suņi. Tie nekad nav kautrīgi vai agresīvi. Šie suņi ir ļoti aktīvi, ļoti gudri un viegli trenējami.

Dzīves stils

Papiloni ir mājas suņi un nav paredzēti dzīvei ārā. Protams, ka tie priecāsies izskrieties pagalmā, kur tie var riņķot apkārt. Ja pagalms nav pieejams, papilons izskriesies mājās, uzlecot uz mēbelēm un nolecot no tām. Tie bieži tiek aprakstīti kā kalnu kazas, tāpēc nebrīnieties, ja atradīsiet savu suni uz virtuves galda.

Attieksme pret bērniem

Papiloniem patīk bērni, taču miniatūra sunīša un maza bērna kombinācija var izvērsties par katastrofu. Papilons var tikt ievainots vai izkrist no bērna rokām, kā arī – tas noteikti aizstāvēsies, ja bērns darīs tam pāri. Ieviesiet kā likumu, ka bērns var turēt papilonu, tikai sēžot uz grīdas. Vienmēr māciet pareizi apieties ar suni, lai izvairītos no tā, ka bērns tiek sakosts vai suns tiek raustīts aiz astes.

Aktivitāšu nepieciešamība

Pieaugušam papilonam nepieciešamas 2-3 pastaigas pa 20-30 minūtēm dienā, un tie ļoti novērtēs, ja spēsiet tās nodrošināt. Iesāciet ar 10-15 min pastaigu ar kucēnu, pakāpeniski kāpinot laiku un distanci. Gan kucēns, gan pieaudzis suns ļaus Jums manīt, ja būs saguris.

Apmācība

Papiloni ir viegli apmācāmi, ja radināt tos pie režīma. Vienmēr izvediet suni ārā, kad tas pamostas no rīta, pēc katras ēdienreizes, pēc miega, pirms naktsmiera. Vislabāk pieradināt suni pie tā, ka reizēm ir jāpabūt krātiņā – tas atvieglos Jums dzīvi nākotnē, kad vajadzēs to aizvest safrizēties vai pie veterināra. Tomēr, nekādā gadījumā neturiet suni krātiņā visu dienu. Apmācot suni, pozitīvi iedrošiniet to, iedodot kādu gardumiņu, uzlielot.

Kopšana

Papilonam ir gluda, zīdaina spalva. Par laimi, šai šķirnei spalvas mešana nav īpaši intensīva, taču suns ir regulāri jāizķemmē – reizi vai divas nedēļā, lai to kažoks un āda saglabātu veselību. Grieziet nagus divas – trīs reizes mēnesī, vai arī pēc nepieciešamības. Regulāri tīriet sunim zobus, jo šī šai sugai problēmas ar zobiem ir raksturīgas.

 

 

 


Close