Ungāru vižla

2 min


ungāru vižla

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 51-61 cm
  • Svars: 20-29 kg
  • Dzīves ilgums: 10-14 gadi

Vēsture

Ungāru vižla, visticamāk, cēlusies no medību suņiem Ungārijā pirms vairāk kā tūkstoš gadiem. Suņus izmantoja dižciltīgie un militāristi, lai medītu putnus un zaķus.

Vižlas prieksteču attēli parādījās jau senajā mākslā. Desmitā gadsimta gravīra attēlo suni, kurš pavada ungāru mednieku. Tāpat, arī nodaļā par piekūnu medībām 14.gadsimta manuskriptā attēlots vižlai līdzīgs suns.

Vižla kā atsevišķa suga parādījās 19.-20.gadsimtā, un tās pārstāvji tika raksturoti kā lieliskas ožas īpašnieki. Pirmā Pasaules kara laikā, talantīgais medību suns tika izmantots, lai nogādātu ziņojumus.

Pirmā Pasaules kara posts, kuram vēlāk nāca klāt vēl arī Otrā Pasaules kara izraisītie postījumi, gandrīz iznīcināja šo sugu. Par laimi, vižlai tomēr izdevās izdzīvot.

“American Kennel Club” oficiāli atzina šo sugu 1960.gadā. Selekcionāri ir īpaši papūlējušies, lai suga izskatītos tāda, kādu to redzam šodien.

Personība

Vižla ir dzīvīgs, maigs un sirsnīgs suns. Tam ir spēcīga vēlme būt cilvēku tuvumā. Daži sugas pārstāvji var būt stūrgalvīgi, viegli uzbudināmi vai kautrīgi.

Enerģētiskie un atlētiskie vižlas var kļūt garlaikoti un uzvesties destruktīvi, ja tiek atstāti savā vaļā. Taču, ja sunim ir nodrošināts pienācīgs aktivitāšu daudzums, kā arī kompānija, kurā tas jūtas labi, šo mīluli būs grūti pārspēt viņa vēlmē izdabāt saimniekam.

Dzīves stils

Aktivitātes, aktivitātes un vēlreiz aktivitātes ir tas, kas palīdzēs izveidot draudzīgas un veselīgas attiecības ar vižlu. Nodrošiniet sunim aktivitātes vismaz pusstundas garumā divas reizes dienā pastaigu vai spēļu formā, vai arī suns var kļūt nevaldāms.

Attieksme pret bērniem

Vižla ir mīlošs suns, kas ir draudzīgs un tolerants pret bērniem, taču šī suņa nevaldāmās emocijas var būt par traku bērniem, kas jaunāki par sešiem gadiem.

Tāpat, kā tas ir jebkura suņa gadījumā, jāmāca bērnam pareizi apieties ar suni un tuvoties tam, kā arī jāuzmana suņu un bērnu saskarsme, lai pasargātu bērnus no kodumiem vai arī suni no tā, ka tas tiek raustīts aiz astes.

Aktivitāšu nepieciešamība

Vižlas ir ļoti enerģiskas un pieprasa biežas un intensīvas aktivitātes. Tās ļoti labprāt arī iesaistīsies spēlē. Pienācīga aktivitāšu nodrošināšana ir atslēga uz šī suņa sirdi.

Apmācība

Apmācības un socializēšanās ir obligāti nosacījumi šai sugai. Suns var būt grūti valdāms, ja tas nav pietiekami labi trenēts un var kļūt kautrīgs un atturīgs, ja nav veltīta pienācīga uzmanība tam, lai tas socializētos.

Kopšana

Šim sunim patīk visu grauzt, tāpēc ir svarīgi tam nodrošināt pietiekami daudz rotaļlietu, lai vižla nekļūtu garlaikots. Vižlai ir īsa, gluda spalva, kas cieši pieguļ augumam. Acis un deguns mēdz būt dažādos brūnā toņos. Vižlas kopšana ir pietiekami vienkārša – to var saķemmēt ar gumijas suku un noslaucīt ar mitru lupatiņu. Apgrieziet sunim nagus reizi vai divas reizes mēnesī.


Close