Baltais Šveices aitu suns

2 min


baltais šveices aitu suns

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 55-65 cm
  • Svars: 35-40 kg
  • Dzīves ilgums: 12-13 gadi

Vēsture

Baltā Šveices aitu suņa vēsture aizsākās līdz ar vācu aitu suņa rašanos. Tad šie suņi tika izmantoti vācu fermās kā sargsuņi. Diemžēl kara laikā viss, kas saistīts ar Vācijas izcelsmi, bija nevēlams ārpus valsts. 1931. gadā kā atsevišķa suga radās baltais Šveices aitu suns. 2.pasaules kara laikā šī suņu šķirne pamatīgi cieta un gandrīz izzuda. To sāka importēt uz Kanādu, ASV un Šveici.

Personība

Baltais Šveices aitu suns ir lojāls, enerģisks. Tas ir samērā draudzīgs pret svešiniekiem, tomēr ne pārāk atzīst citus suņus. Šie suņi ir ļoti jūtīgi pret to, kādu attieksmi tie saņem. Ir svarīgi tos paslavēt par to labajiem ieradumiem, tā vietā, lai regulāri lamātu par to niķiem. Citādi ar suni kļūst grūti sadarboties.

Dzīves stils

Baltais Šveices aitu suns vienmēr izvēlēsies savu ģimeni svešinieku vietā, pret kuriem viņš ir diezgan piesardzīgs. Tas ir labs sargsuns, kas ļoti labi panes aukstumu. Viņam nepieciešama liela dzīves platība. Tiem nepatīk ilgstoši palikt vienatnē.

Attieksme pret bērniem

Baltais Šveices aitu suns aizsargā bērnus, lai gan mazākus bērnus nav ieteicams atstāt bez pieskatīšanas, jo suns ir liels un var nejauši ievainot.

Aktivitāšu nepieciešamība

Baltajam Šveices aitu sunim nepieciešamas regulāras pastaigas, lai būtu, kur tērēt savu enerģiju, kā arī regulāra dresūra. Svarīga ir suņa socializēšanās, lai tas pierod pie cilvēkiem un iemācās atšķirt savējo no ienaidnieka.

Apmācība

Baltais Šveices aitu suns ir īpaši inteliģents un tendēts uz mācīšanos. Saimniekam ir jāizrāda savas līdera dotības un pārākums, tad šie suņi ir lojāli un labi dresējami. Pretējā gadījumā viņi var palikt par saimniekiem paši sev.

Kopšana

Baltais Šveices aitu suns bieži met spalvu, un vēlams to ķemmēt vismaz pāris reizes nedēļā, bet vislabāk- katru dienu. Vannošanai jābūt retai. Lai suņa spalva būtu veselīga un spīdīga, ieteicams izmantot alvejas šampūnu. Arī zobi ir regulāroi jāyīta, vismaz 2-3 reizes nedēļā.


Close