Amerikas eskimosu suns

2 min


American eskimo dog

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 38-48cm
  • Svars: sākot ar 14 kg
  • Dzīves ilgums: 12-15 gadi

Vēsture

Amerikas eskimosu suns ir špicu ģimenes pārstāvis. Špicu sugas suņi ir ziemeļvalstu suņi ar lapsām līdzīgu purnu, bagātīgu spalvu un mazām, stāvām ausīm. Ziemeļvalstu suņu sugu starpā ir dažādu lielumu pārstāvji – sākot ar sīkajiem Pomerānijas špiciem līdz pat lielajiem samojediem.

Īstā Amerikas eskimosu suņu izcelsme nav zināma. Zināms ir tas, ka ASV mazi, balti, špiciem līdzīgi suņi bieži bija atrodami imigrantu komūnās. Šie suņi, visticamāk, cēlušies no baltā vācu špica vai baltā Pomerānijas špica, kurus Amerikā ieveda vācu ģimenes.

Personība

Šim sunim ne tikai ir lieliska āriene, bet arī lieliska personība. Tas ir sparīgs, gudrs, un tam patīk enerģiskas aktivitātes. Tā kā tas pēc dabas ir aizdomīgs pret svešiniekiem, tas ir labi piemērots sargsuņa lomai.

Amerikas eskimosu suņiem jānodrošina regulāras iespējas atbrīvot savu enerģiju un izmantot savu aizņemto prātu. Citādi tie var kļūt trokšņaini un garlaikoti, kas parasti noved pie tā, ka suns sāk riet un visu grauzt.

Dzīves stils

Lai gan šīs sugas suņi jūtas labi praktiski jebkur, nav nekāds brīnums, ka šis suns ir īpaši piemērots aukstam klimatam. Viens no priekiem, ko var izbaudīt šī suņa īpašnieks, ir – vērot, kā tas vārtās un spēlējas sniegā. Dažiem no tiem patīk arī spēlēties ūdenī.

Attieksme pret bērniem

Amerikas eskimosu suns ir lielisks ģimenes suns, kurš ir sirsnīgs pret ikvienu, ieskaitot visu vecumu bērnus, citus suņus un kaķus. Protams, ka pieaugušajiem jebkurā gadījumā suns jāuzrauga un nevajadzētu bērnu atstāt vienu ar to.

Aktivitāšu nepieciešamība

Šim sunim ir augsts enerģijas līmenis, tam nepieciešamas vidējas intensitātes aktivitātes. Amerikas eskimosu suns labprāt spēlēsies ar Jums.

Apmācība

Amerikas eskimosu suņi raksturojami kā viegli apmācāmi, inteliģenti, galvenais, protams, ir apmācību regularitāte.

Kopšana

Amerikas eskimosu sunim ir apjomīgs kažoks – apakšējais slānis sastāv no biezas, īsākas spalvas un augšējais slānis – garākas spalvas. Suņa priekšējās un pakaļējās ķepas arī klāj apspalvojums, un arī aste ir bagātīgi klāta ar spalvu. Lai gan tā kažoks ir gaišs, ir ļoti viegli saglabāt šo suni tīru. Parasti, kad tas kļūst netīrs, netīrumus var vienkārši izķemmēt no kažoka.

 

 


Close