Briseles grifons

2 min


Briseles grifons

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 23-28 cm
  • Svars: 3,6 – 4,5 kg
  • Dzīves ilgums: 12-15 gadi

Vēsture

Briseles grifoni radušies no vācu un beļģu suņu sugu krustojuma, un 17.gadsimtā parādījās grifons, suns ar raupju spalvu. 19.gadsimtā grifons tika sakrustots ar mopsi, tādējādi radot grifonu paveidu ar maigāku spalvu. Par ierastu ainu kļuva to braukšana Beļģijas ormaņu ratos, iespējams, tie tika izmantoti kā sargi. Ap 1800.gadu beigām suga sāka piedalīties Beļģijas suņu šovos, tās popularitāte pieauga un, līdz ar 1900.gadu sākumu tiem bija augsts pieprasījums Beļģijas augstāko sabiedrības slāņu vidū. Pirmais Briseles grifons tika reģistrēts “American Kennel Club” 1910.gadā. Šie mazie sunīši ir lieliski kompanjoni.

Personība

Briseles grifoni ir ļoti aktīvi. Tiem patīk būt savu saimnieku kompānijā. Grifoni var būt prasīgi un uzstājīgi. Tiem ir tieksme būt stūrgalvīgiem, taču kopumā ļoti inteliģentiem. Grifoni nepanes sodīšanu un pieprasa lielu pacietību, tos trenējot.

Dzīves stils

Briseles grifoniem nepieciešams biežs kontakts ar cilvēkiem. Tie ir labi ģimenes suņi un draudzējas ar citiem suņiem un kaķiem ģimenē, taču var būt agresīvi pret svešiem suņiem. Citi dzīvnieki, piemēram, putni vai rāpuļi, gan ir jātur pa gabalu. Grifoni var komfortabli dzīvot gan dzīvoklī, gan mājā. Tie rej ļoti daudz, ja tos pienācīgi netrenē.. Tie var kļūt agresīvi saskarsmē ar citiem suņiem un ir bezbailīgi, neatkarīgi no to mazā auguma.

Attieksme pret bērniem

Grifons ir lielisks ģimenes suns, taču jāpieskata to pavisam mazu bērnu tuvumā.

Aktivitāšu nepieciešamība

Briseles grifoniem ir augsts enerģijas līmenis un vajadzība pēc aktivitātēm.Tiem patīk spēlēties.

Apmācība

Tie ir vidēji viegli trenējami un ļoti inteliģenti.

Kopšana

Briseles grifoni met spalvu vidēji intensīvi, tie ir vidēji viegli kopjami. Grifoniem ir nosliece uz lieko svaru, tāpēc ir jāseko līdzi suņa diētai. Tiem katru dienu nepieciešama augstas kvalitātes sausā barība, sadalīta divās ēdienreizēs.

 


Close