Čihuahua

2 min


Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 15-23 cm
  • Svars: 1-3 kg
  • Dzīves ilgums: 10-18 gadi

Vēsture

Pastāv divas versijas par čihua-hua izceslmi. Pirmā vēsta, ka šie suņi cēlušies no Centrālamerikas un Dienvidamerikas suņiem, kas saukti Tečiči. Izcelsme saistās ar tolteku civilāciju 9.gadsimtā. Kad acteki iekarojuši toltekus, tie pieņēmuši savā sabiedrībā tečiči suņus. Daudzi no tiem dzīvoja tempļos un tika izmantoti acteku rituālos. Acteki ticēja, ka tiem piemīt mistiskas spējas, iekļaujot iespēju redzēt nākotni, izārstēt slimos un droši pavadīt mirušo dvēseles uz aizkapa pasauli. Bija pieņemts nogalināt tečiči un apglabāt kopā ar mirušo.

Balstoties uz otri versiju, šie mazie, bezspalvainie suņi tika no Ķīnas ievesti Meksikā un tad audzēti ar maziem vietējās izcelsmes suņiem. Neatkarīgi no tā, kura no teorijām ir patiesā, čihua-hua- tādi, kādus mēs tos pazīstam šodien, tikuši atklāti 1850.gados Meksikas štatā Čihua-hua, no kura arī aizguvuši savu vārdu. Šķirne kļuva īpaši populāra 1930. un 1940. gados.

Personība

Čihua-hua ar savu pašpārliecināto raksturu līdzinās terjeram. Viņa aizdomīgums pret svešiniekiem padara to par lielisku sargsuni. Čihua-hua ir jūtīgs un alkst kompānijas.

Dzīves stils

Čihua-hua lieliski piemērots dzīvei dzīvoklī savu miniatūro izmēru dēļ. Tas ir perfekts ģimenes mīlulis. Tie var veikt saņemt nepieciešamo aktiviāšu devu, neizejot no mājām.

Attieksme pret bērniem

Lai gan čihua-hua ir labsirdīgs un draudzīgs pret savu ģimeni, nav ieteicams atstāt pavisam mazu bērnu ar suni bez uzraudzības.

Aktivitāšu nepieciešamība

Čihua-hua ir vidējs enerģijas līmenis un nepieciešamība pēc aktivitātēm ir zema. Tiem ļoti patīk spēlēties ārā, kur tie var dzenāt vāveres.

Apmācība

Čihua-hua apmācībai ļaujas viegli, taču ļoti svarīga ir to regularitāte.

Kopšana

Čihua-hua mēdz būt gludspalvaini un garspalvaini. Tie jāķemmē regulāri, katru nedēļu. Kas attiecas uz spalvas mešanu, tā ir pavisam neliela. Īpaša vērība jāpievērš regulārai acu un ausu tīrīšanai. Vēl, tiem ļoti strauji aug nagi- arī tie ir jāapgriež regulāri. Kā jau daudzām mazu suņu sugām raksturīgi, tiem nav ļoti laba zobu veselība. Zobi jātīra 2-3 reizes nedēļā.


Close