Amerikāņu buldogs

1 min


amerikāņu buldogs

  • Augums: 50-71 cm
  • Svars: 30-59 kg
  • Dzīves ilgums: 8-15 gadi

Šķirnes vēsture

Amerikāņu buldogi cēlušies no senajiem mastifiem, kuru dzimtene ir Āzija. Sākotnēji imigranti ieveda Ziemeļamerikā vecos angļu buldogus, un fermeri tos pavairoja. Tie bija noderīgi medībās. Diemžēl tos izmantoja arī barbariskā sporta veidā- šos suņus rīdīja uz buļļiem. Pēc otrā Pasaules kara, šie suņi bija tuvu izmiršanai, un labākie eksemplāri tikai izmantoti, lai pavairotu sugu. Tādējādi radās klasiskais amerikāņu buldogs, kādu to pazīstam.

Šķirnes personība

Amerikāņu buldogi ir draudzīgi, inteliģenti un mīlīgi. Tiem patīk spēlēties un būt aktīviem. Šai sugai dzīvoklis vai maza dzīvojamā platība nebūs piemērota, jo jābūt iespējai patērēt savu enerģiju. Kad tos nestimulē fiziski un mentāli, amerikāņu buldogi var kļūt destruktīvi un grauzt dažādus priekšmetus.

Dzīves stils

Šīs sugas suņiem ļoti nepatīk palikt mājās vieniem ilgas stundas, un vēlams, lai to dzīvesvieta būtu pietiekami plaša.

Attieksme pret bērniem: Amerikāņu buldogi tiek uzskatīti par ļoti draudzīgiem ģimenes suņiem, labi izturas pret bērniem un ir lojāli pret saviem ģimenes locekļiem. To pašu var teikt arī par to attieksmi pret citiem dzīvniekiem.

Aktivitāšu nepieciešamība: Amerikāņu buldogiem ir liela nepieciešamība pēc fiziskām aktivitātēm un tiem vajadzīgs aktīvs, pieredzējis saimnieks. Amerikāņu buldogiem patīk spēlēties.

Apmācība: Tie ir viegli apmācāmi un ar augstu enerģijas līmeni.

Kopšana: Amerikāņu buldogi pavisam nedaudz met spalvu, un to kopšana ir samērā vienkārša.


Close