Akita-inu

2 min


aikita-inu

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 66-71 cm
  • Svars: 45-59 kg
  • Dzīves ilgums: 11-15 gadi

Šķirnes vēsture

Japāņu suņu šķirne, kas cēlusies no Ziemeļjapānas kalniem. Akita-inu ir viena no senākajām Japānas suņu šķirnēm. Suga kļuvusi atpazīstama plašākai publikai pēc stāsta par Hatiko. Akita-inu kļuva par Japāņu simbolu, kas ietver uzticamību un lojalitāti.

Otrā Pasaules kara laikā suga gandrīz izzuda, jo ēdiens nebija pietiekamā daudzumā, un šos suņus apēda cilvēki, kas bija badā. Pateicoties dažu cilvēku pūliņiem, šie suņi tika palaisti kalnu apgabalos, kur tie turpināja vairoties ar saviem priekštečiem, tādējādi pārdzīvojot karu. 20.gadsimta sākumā, tie tika krustoti arī ar citām sugām, piemēram, angļu mastifu vai sanbernāru, lai piešķirtu tiem cīņas suņa iezīmes.

Pēc kara, akita-inu sugas suņi atkal tika audzēti, un tika pielikti pūliņi, lai piešķirtu tiem standartizētāku izskatu, lai labotu pagātnes sugu krustošanu radītās sekas. ASV militāristi ieveda akita-inu ASV, kur tiem bija liela piekrišana. Tie bija pirmie suņi, no kuriem pēcāk radās jauna suga- amerikāņu akita.

Šķirnes personība

Akitas ir jauki, inteliģenti un stipri suņi, kas ir drosmīgi un ietiepīgi. Viņi ir dominējoši, spontāti un neatkarīgi savā uzvedībā. Lielāko daļu laika akitas ir klusi un mierīgi un viņiem raksturīgs vispirms “domāt” un tad darīt, izvērtējot situācijas, pirms uz tām reaģēt. Šī iezīme padara tos neparedzemus.

Dzīves stils: tā kā suga netika audzēta, lai dzīvotu grupās, bet lai strādātu vienatnē un pāros, viņi nav draudzīgi pret citiem dzīvniekiem un ir atturīgi pret svešiniekiem. Akita sir labi sargsuņi, tā kā viņi prot sargāt savu teritoriju pret iebrucējiem.

Attieksme pret bērniem: Japānā, mates mēdz atstāt bērnus akitas uzraudzībā, taču nav ieteicams atstāt svešus bērnus vienatnē ar šim suņiem.

Aktivitāšu nepieciešamība: Šie suņi izbauda sniegu un aukstu laiku un tiem patīk skriet ārā, aukstumā.

Šķirnes apmācība

Tā kā akitas ir ļoti ietiepīgi un diezgan patstāvīgi suņi, tā nav suga, kuru ir ļoti viegli dresēt. Šie suņi no mazotnes pieprasa ciešu socializēšanos un regulārus un nopietnus treniņus.Kopšana: Akitas ļoti met spalvu, un divas reizes gadā tas notiek īpaši intensīvi, taču tiem nav nepieciešama bieža kopšana. Akitām nepieciešama vannošanās ik pēc pāris mēnešiem, kā arī nagu apgriešana un ausu tīrīšana, kā jebkurai citai suņu šķirnei.


Close