Amerikāņu kokerspaniels

1 min


amerikāņu kokerspaniels

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 34-39 cm
  • Svars: 11-14 kg
  • Dzīves ilgums: 11 gadi

Šķirnes vēsture

Tiek uzskatīts, ka vārds “spaniels” radies 12.gadsimta beigās, kad tas ticis lietots, lai apzīmētu suni, kas ievests Anglijā no Spānijas. 14. gadsimta vidū, šī šķirne tika dalīta zemes spanielos un ūdens spanielos. Pirmais spaniels tika ievests no Anglijas Amerikā 1620.gadā. 1881.gadā tika dibināts amerikāņu kokerspanielu klubs.

Līdz 19.gs beigām šķirne kļuva populāra Amerikā un Kanādā, tā kā šiem suņiem bija divējāds pielietojums- tie bija gan kā ģimenes suņi, gan darba suņi.

Šķirnes personība

Amerikāņu kokerspanieliem ir mērens temperaments, un ideals šīs sugas pārstāvis tiek uzskatīts par tādu, kurā no kautrīguma nav ne miņas.

Dzīves stils

Šīs sugas suņi tiek uzskatīti par mazākajiem sporta suņiem. Tiem ir bieži sastopamas veselības problēmas ar sirdi, acīm un ausīm. Slikti panes vientulību, nav vēlams to atstāt vienu uz ilgu laiku. Labi piemērots dzīvei dzīvoklī.

Attieksme pret bērniem: Amerikāņu kokerspanieli ir ideāli ģimenes suņi, ļoti mīļim īpaši draudzīgi pret bērniem, tikpat jauki arī attieksmē pret citiem dzīvniekiem un svešiniekiem.

Aktivitāšu nepieciešamība: Amerikāņu kokerspanieliem ir diezgan augsts enerģijas līmenis, tiem patīk spēlēties, taču vajadzība pēc aktivitātēm ir vidēja, tāpat kā to intensitāte.

Apmācība: Amerikāņu kokerspanieli ir īpaši viegli apmācāmi, inteliģenti, kustīgi, atraktīvi.

Kopšana: Kopšana ir diezgan nopietna un dārga. Lielākā daļa saimnieku savus mīluļus izvēlas vest pie profesionāla suņu friziera vannoties, ķemmēties un frizēties. Arī ikdienas ķemmēšana šim sunim ir nepieciešama, lai saglabātu tā kažoka skaistumu.


Close