Šarpejs

2 min


šarpejs

 

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 46-51 cm
  • Svars: 20-27 kg
  • Dzīves ilgums: 8-12 gadi

Vēsture

Šarpejs cēlies no Ķīnas dienvidu provincēm, tā saknes meklējamas vairāk kā 2000 gadu senā pagātnē. Ķīniešu fermeri šos suņus izmantoja kā medniekus, ganus un lopu sargus. 1949.gadā, komunistiskā režīma dēļ, tika iznīcināta tīrasiņu suņu populācija. Daži šarpeju pārstāvji gan tika paturēti Honkongā un Taivānā.

Sugas dokumentētā vēsture ASV aizsākās 1960.gadu vidū, taču amerikāņu patiesā interese par sugu parādījās 1973.gadā.

Personība

Šarpeji ir uzticīgi savām ģimenēm. Tie ir lojāli un var būt rotaļīgi un aktīvi, taču bieži vien vairāk ir atturīgi, var būt stūrgalvīgi. Sugas pārstāvjiem raksturīgi ir būt aizdomīgiem pret svešiniekiem. Tie var sadzīvot ar kaķiem, ja tos iepazīstina no agra vecuma, taču problēmas var rasties saskarsmē ar citiem suņiem. Šie suņi bieži vien nepanes aukstumu.

Dzīves stils

Šarpejam nav nepieciešama liela māja, taču tas noteikti priecāsies par dārza pieejamību. Tā kā tas ne pārāk labi socializējas ar citiem suņiem, tas labi jutīsies izolētā vidē bez citiem suņiem.

Attieksme pret bērniem

Šī suga labāk jūtas mierīgās mājās, bez nopietniem traucēkļiem. Lai gan šarpeji diezgan labi sadzīvo ar bērniem, bērni ir noteikti jāapmāca, kā pareizi apieties ar suni. Jebkurā gadījumā, nevajadzētu atstāt bērnu vienu ar suni.

Aktivitāšu nepieciešamība

Šarpejiem nav lielas vajadzības pēc aktivitātēm, ja vien tie var spēlēties vienatnē, dārzā. Tomēr, vajadzētu pieaugušam sugas pārstāvim dienas laikā nodrošināt aktivitātes stundas garumā.

Apmācība

Šarpejus apmācīt nav tik vienkārši, jo uz apmācībām tie skatās kā uz kaut ko, kas ir “zem viņu goda”. Tie ir jāmēģina vismaz pieradināt pie citiem suņiem un pastaigām.

Kopšana

Katru dienu jāiztīra šarpejam acis. Kažoks kopjams vienkārši ar mīkstu suku.

 

 


Close