Levrete

2 min


Levrete

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 30-38 cm
  • Svars: 3-5 kg
  • Dzīves ilgums: 12-15 gadi

Vēsture

Levrete jeb “Italian Greyhound” ir sena suņu suga. Senās ēģiptiešu kapenes atklāj ļoti līdzīgus suņus. Tie tika attēloti arī mākslā pirms 2000 gadiem. Suņi ieguva popularitāti augstmaņu vidū Renesanses laikmetā. Mazs levretes tipa suns tika atrasts izrakumos senajā Pompeju pilsētā. 16.gadsimtā, šo sugu ieveda Eiropā feņikiešu civilizācija, un tā kļuva populāra. Daudziem karaļnama pārstāvjiem piederēta šīs sugas suņi. 1700.gados, Frederiks Lielais, Prūsijas karalis, ņēma šo mazo suni līdzi karā. “American Kennel Club” šo sugu oficiāli atzina 1886.gadā.

Personība

Levrete sugas suņi mīl spēlēties, tie ir sirsnīgi, inteliģenti un ar labāk manierēm. Parasti tie ir paklausīgi un pakļaujas saimniekam labi, tā kā vēlas vien izdabāt. Tie ir jūtīgi pret balss toni un neklausa, ja saprot, ka ir spēcīgāki par savu saimnieku, tomēr, tie neatsauksies arī uz pārmērīgi stingru disciplīnu. Īpašniekiem jāizrāda miers, tomēr, tai pat laikā, arī autoritāte. Tie var būt atturīgi pret svešiniekiem. Pieauguši suņi nav tik trausli, kā šķiet.

Dzīves stils

Vislabāk suns jūtas mierīgās mājās. Stresa situācijā, nemēģiniet suni nomierināt mīļojot, tas tikai paaugstina stresa līmeni. Suņu uztverē, ja stresa situācijā mēģināt viņu nomierināt, Jūs esat par viņu vājāks, tādējādi rodas nestabilitātes sajūta. Levrete sugas suņi ir ļoti atkarīgi no saimnieka un mierīgi. Neattīstiet sunim “maza sunīša sindromu”, jo tas tic, ka mājās ir galvenais.

Attieksme pret bērniem

Pateicoties suņa mīļajam un mierīgajam raksturam, ar bērniem tie sadzīvo labi. Tie ir īsti ģimenes suņi, līdz ar to, nav īpašu risku tos turēt bērnu tuvumā.

Aktivitāšu nepieciešamība

Suņi ir tiešām aktīvi un tiem obligāti nepieciešama ikdienas pastaiga. Tie ir diezgan aktīvi iekštelpās, līdz ar to, var iztikt arī bez pagalma, ja dzīvojat dzīvoklī. Tiem patīk spēlēties, izskrieties.

Apmācība

Kopumā, tie nav grūti apmācāmi, ja vien īpašnieks ar apmācīšanu nodarbojas regulāri. Taču saimniekam ir jāspēj parādīt sava autoritāte.

Kopšana

Levrete sugas suņi ir viena no visvieglāk kopjamajām suņu sugām. Viss, kas nepieciešams, lai saglabātu to kažociņu zīdainu, ir regulāri izmasēt tos ar dvieli vai zamšādas gabaliņu. Vannošana nepieciešama tikai tad, kad bez tās galīgi nevar iztikt. Pēc vannošanas, pārliecinieties, ka sunītis ir pilnībā sauss un viņam ir silti. Regulāri apgrieziet nagus. Šī suga, par laimi, praktiski nemet spalvu.

 

 

 


Close