Bavārijas dzinējsuns

2 min


Bavarian dog

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 43-52 cm
  • Svars: 17 – 30 kg
  • Dzīves ilgums: 12-15 gadi

Vēsture

Bavārijas dzinējsuņu priekšteči oriģināli bija medību suņi, kurus raksturoja kā suņus ar jutīgāko degunu un spēcīgi attīstītu vēlmi sekot smaržām un dzīties pa pēdām, taču tikai uzticamākos izmantoja medībās. 1870.gadā, barons Kargs-Bebenburgs sakrustoja šķirnes “Hanoverian Scenthound” un “red Mountain Scenthound”, tādējādi iegūstot mūsdienās zināmo Bavārijas dzinējsuni. 1912.gadā, Minhenē tika izveidots šo suņu sugas klubs. Mūsdienās, šie suņi ir neatņemama medību sastāvdaļa. Lai gan tie joprojām ir diezgan liels retums, interese par šo sugu pieaug, atveroties klubiem dažādās valstīs, piemēram, Lielbritānijā un ASV.

Personība

Bavārijas dzinējsuņi ir mierīgi un ļoti pieķeras saviem saimniekiem un ģimenei. Medījot, tie ir ļoti spēcīgi, neatlaidīgi un drosmīgi, ātri. Tiem ir ļoti jutīgs deguns un spēcīgi attīstīts mednieka instinkts. Tomēr, tiem nepieciešams pacietīgs, pieredzējis saimnieks.

Dzīves stils

Bavārijas dzinējsuns nav piemērots dzīvei pilsētā. Tam nepārtraukti vajadzīgi plašumi un aktivitātes. Turklāt, tas nav suns, kas domāts parastam medniekam. Lielākoties, tie pieder mežziņiem.

Attieksme pret bērniem

Bavārijas dzinējsuns ir spējīgs labi sadzīvot ar visu vecumu bērniem, taču vislabāk ar tiem, kas zina, kā ar tiem spēlēties un apieties uzmanīgi. Tādējādi, bērniem, kas iemācās pareizi izturēties pret šo suni, Bavārijas dzinējsuns var būt lielisks, aktīvs sabiedrotais.

Aktivitāšu nepieciešamība

Bavārijas dzinējsunim ir augsts enerģijas līmenis un vajadzība pēc aktivitātēm. Tam patīk arī spēlēties. Ja vēlaties, lai suns jūtas apmierināts un ir vesels, parūpējieties par to, lai viņam regulāri tiktu nodrošinātas aktivitātes.

Apmācība

Bavārijas dzinējsuņu apmācību vislabāk sākt pavisam agrā vecumā, kā arī, tiem noteikti jānodrošina socializēšanās iespējas, lai lie spētu sadzīvot ar citiem cilvēkiem un suņiem. Tie ir inteliģenti, taču viņiem nepieciešams fizisks un mentāls stimuls, citādi tie ātri vien kļūst garlaikoti.

Kopšana

Tāpat, kā ir ar citiem suņiem, arī Bavārijas dzinējsuns regulāri jāatrāda veterinārārstam, lai noteiktu sūdzības par veselības stāvokli agrīnā stadijā. Jūsu veterinārs palīdzēs izstrādāt atbilstošu ikdienas kopšanas režīmu. Ja tam trūks aktivitāšu, Bavārijas dzinējsuns var pieņemties svarā. Nodrošiniet savam sunim vismaz vienu stundu garu pastaigu dienā, apvienojot to ar aktīvām spēlēšanas sesijām un īsākām pastaigām, ja iespējams.

Par laimi, šiem suņiem īsti nav raksturīgs mest spalvu.


Close