Bernes aitu suns

1 min


bernes aitu suns

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 63.5-70 cm
  • Svars: 36-52 kg
  • Dzīves ilgums: 7-10 gadi

Vēsture

Bernes aitu suņi tika izmantoti fermās, lai aizsargātu tās no plēsīgu dzīvnieku uzbrukumiem. Tomēr, par spīti to plašajai izmantošanai, 1800. gadu sākumā sugas pārstāvju skaits strauji saruka. 1907. gadā tika izveidots Bernes aitu suņu audzēšanas klubs, ko vadīja profesors Alberts Heims, iespējams, visievērojamākais sava reģiona suņuvīrs. Šīs sugas vēsture Amerikā aizsākās 1926.gadā, kad Kanzasas fermeri ieveda pāris šādu suņu.

Personība

Bernes aitu suņi parasti ir labvēlīgi, pašpārliecināti un rāmi pret svešiniekiem. Sirdī šie suņi ir āra suņi, taču prot labi uzvesties arī mājās.

Dzīves stils

Bernes aitu suņi labi pielāgojas dzīvei gan dzīvoklī, gan mājā, tomēr labāk nodrošināt tiem lielāku dzīves platību, lai būtu, kur izskrieties. Diemžēl šiem suņiem ir paaugstināts vēža risks, gandrīz puse mirst no šīs kaites.

Attieksme pret bērniem

Bernes aitu suņi parasti ir labvēlīgi pret bērniem, tā kā tie ir ļoti mīļi.

Aktivitāšu nepieciešamība

Bernes aitu suņiem nepieciešamas regulāras aktivitātes. Tas var vilkt nelielus pajūgus, kā vēsturiski tiem ticis uzticēts.

Apmācība

Pateicoties savai rāmajai dabai, šie suņi labi pakļaujas dresūrai.

Kopšana

Bernes aitu suns spalvu met visu gadu, visvairāk, mainoties gadalaikiem. Parasti Bernes aitu sunim pietiek ar ķemmēšanu reizi nedēļā, darot to biežāk pavasaros un rudeņos. Vannot to nepieciešams vien reizi pāris mēnešos. Īpaša uzmanība jāpievērš šīs sugas suņu ausīm, kur savairojas baktērijas, netīrumi un šķidrums. Tā kā šiem suņiem ir nosliece uz ausu infekcijām, tās regulāri jātīra ar veterināro ieteikto līdzekli.


Close