Borderkollijs

1 min


borderkollija kucēns

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 15-25 cm
  • Svars: 14-20 kg
  • Dzīves ilgums: 12-15 gadi

Vēsture

Borderkolliju priekšteči sākuši pastāvēt, kad cilvēki sākuši izmantot suņus, lai ganītu aitas. Suņu veidi bija dažādi- Velsas aitu suņi, ziemeļu aitu suņi, augstkalnu kolliji un skotu kolliji. Borderkollija vārds atspoguļo tā daļēju skotu izcelsmi- vārds “kollijs”, kas attiecināms uz aitu suņiem, ir atvasināts no skotu dialekta. 1860. gadā, skotu aitu suņi tika demonstrēti otrajā suņu šovā, kas ticis organizēts Anglijā, un neilgu laiku pēc tam, karaliene Viktorija kļuva par vienu no šīs suņu sugas entuziastēm.

Personība

Borderkolliji ir dinamiski, gudri, enerģiski un strādīgi. Šīs šķirnes suņiem patīk būt aizņemtiem, pretējā gadījumā tie kļūst garlaikoti un demonstrē kaitinošu uzvedību- rej, rok bedres un dzenas pakaļ mašīnām.

Dzīves stils

Lai gan borderkolliji viegli pielāgojas dzīves apstākļiem, ir svarīgi, lai pie mājas būtu iežogota teritorija, tā kā viņiem ir tieksme dzīties pakaļ mašīnām. Katru dienu tam nepieciešams fizisks un mentāls stimuls.

Attieksme pret bērniem

Borderkollijs ir kārtīgs ģimenes suns, ja vien viņš tiek kārtīgi audzināts, kamēr vēl ir kucēns. Viņš labi saprotas gan ar bērniem, gan arī dzīvniekiem.

Aktivitāšu nepieciešamība

Borderkollijiem regulārs un apjomīgs aktivitāšu daudzums ir ļoti svarīgs. Arī spēlēšanās potenciāls šiem suņiem ir augsts. Ja jums nav fermas ar aitām, suņu sporta veidi varētu būt laba alternatīva.

Apmācība

Borderkolliji ir apķērīgi un viegli padodas apmācībai.

Kopšana

Kopšanas ziņā borderkolliji nav ļoti prasīgi, un tiem nav nepieciešams veltīt pārmērīgas rūpes, lai tie izskatītos labi. Reizi nedēļā ieteicams izķemmēt, taču mazgāt nepieciešams, tikai ja kollijs ir ļoti netīrs. 2-3 reizes nedēļā jāiztīra sunim zobi. Reizi mēnesī jāapgriež nagi un jāiztīra ausis.


Close