Austrumeiropas aitu suns

1 min


austrumeiropas aitu suns

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 66-76 cm
  • Svars: 35-60 kg
  • Dzīves ilgums: 10-12 gadi

Vēsture

Austrumeiropas aitu suņa rašanās saistīta ar to, ka krievu armija un policija vēlējās spēcīgu sargsuni un pēddzini. Tādējādi tika sakrustots vācu aitu suns un krievu sugas, tādas, kā Austrumsibīrijas laika vai kaukāzu aitu suns. Tie radušies 1930-1950. gados un bija viena no no pirmajām hibrīdsugām, kas radīta sargāšanai un dzīvei skarbos apstākļos.

Šķirnes personība

Austrumeiropas aitu suns pirmām kārtām ir darba suns. Tiem ir tendence dzīties pakaļ citiem dzīvniekiem, tāpēc labāk to turēt kā vienīgo dzīvnieku. Pareizā saimnieka rokās, šis suns ir lojāls un jūtīgs.

Dzīves stils

šīs sugas suņi ir piemēroti gan dzīvei dzīvoklī, gan mājā. Tāpat ļoti labi spēj dzīvot ārā un panes arī zemu gaisa temperatūru.

Attieksme pret bērniem

Šis suns ir paredzēts galvenokārt darbam, tāpēc nebūs labākā izvēle ģimenes mīluļa lomai.

Aktivitāšu nepieciešamība

Austrumeiropas aitu sunim, kā jau darba sunim, ir nepieciešamas augstas intensitātes fiziskas aktivitātes. Ja viņam trūkst kustību, tas var kļūt īgns, grauzt priekšmetus, rakt bedres vai daudz riet.

Apmācība

Austrumeiropas aitu suns ir inteliģents un vislabāk jūtas, ja tam tiek uzticēts kāds darbs. Tāpēc tas ir viegli apmācāms ar pareizo motivāciju.

Kopšana

Kopšana ir samērā vienkārša, taču ir periodi, kad suns met spalvu. Reizēm tam nepieciešama arī vannošana, tomēr tā nedrīkst būt pārāk bieža, citādi tā izjauc naturālo eļļu līmeni, kas pasargā tā kažoku no vēja un lietus.


Close