Bobteils

2 min


Bobteils jeb angļu aitu suns apvieno veiklību ar izturību. Tā spalva sastāv no ūdensnecaurlaidīgas kārtas un cieta, pinkaina ārējā apvalka. Šīs šķirnes suņi nekad nav nervozi vai agresīvi. Šīs šķirnes temperamentu var raksturot kā saprātīgu, sociālu un pielāgojamu.

Šķirnes dabiskā vieta ir lauku vidē, piemēram, strādājot lauku saimniecībā; lai gan ar pienācīgu fiziskajām aktivitātēm un apmācību viņi lieliski apmierina piepilsētas vai pilsētas ģimeņu dzīvesveidu. Viņu ievērojamos, raksturīgos ganāmpulka instinktus, pienākumu izjūtu un īpašuma robežu sajūtu var attiecīgi veicināt un iedrošināt, lai aizsargātu mājas vai ģimeni.

bobteils

Galvenie raksturlielumi:

Augums: 51-60 cm

Svars: 27-29 kg

Dzīves ilgums: 10-12 gadi

Vēsture: Pastāv vairākas teorijas par Bobteilu izcelsmi. Viens no tiem ir – tas ir saistīts ar Pūdeli un Skotijas Dirhaundu. Lauksaimnieki, kuriem bija vajadzīgs ātrs, labi koordinēts aitu gans, vēlējās speciāli tam radītu šķirni. Angļu aitu suns tika izveidots Anglijas rietumu apgabalos. Suņi kļuva plaši izmantoti lauksaimniecības apgabalos. 18. gadsimtā lauksaimnieki sāka apgriest suņu astes, lai identificētu suņus, kuri tika izmantoti darbā, lai viņi varētu saņemt atbrīvojumu no nodokļiem. Šā iemesla dēļ suņiem tika piešķirts segvārds “Bobtail”. Katru pavasari, kad aitas tika apcirptas, lauksaimnieki pārdeva arī suņuspalvu, lai izveidotu siltus apģērbus un segas. Šie suņi tiek izmantoti ziemeļbriežu ganīšanai, jo tie ļoti labi iztur zemākas temperatūras. Daži Bobteilu talanti ir šādi: vilkšana, ganīšana un sargāšana.

Personība: Šīs šķirnes suņi ir inteliģenti, mīloši, sociāli, rotaļīgi un aizstāvoši..

Dzīves stils: Bobteils var dzīvot dzīvoklī, ja tas tiek pietiekami noslogots ar fiziskām aktivitātēm. Šie suņi ir diezgan aktīvi telpās, un viņi vislabāk jutīsies ar vismaz vidēja izmēra pagalmu.

Bērniem draudzīgi: Šie suņi ir piemēroti ģimenēm ar bērniem, jo ir rotaļīgi, aktīvi un sirsnīgi.

Aktivitāšu nepieciešamība: Šie suņi tika izveidoti smagam darbam, tādēļ nedrīkstētu aizmirst par to fizisko aktivitāšu nepieciešamību – viņiem ir jādodas ikdienas pastaigās vai skrējienā.

Biežas kopšanas procedūras: Kopšanas procedūras ir jāveic bieži, lai suņa mētelis būtu labā formā. Palīdzību vajadzētu meklēt pie profesionāla suņu friziera.

Vidēji viegla apmācība: Bobteili var sacensties dažādās suņu sacensībās, izstādes, un lielākajā daļā no tām – noteikti gūt panākumus. Apmācība būs diezgan viegla, bet vajadzētu parūpēties par apmācību regularitāti.


Close