7 brīdinājumi, ka jums ir savu mīluli nepieciešams aizvest pie vetārsta

2 min


Klepus

Dažreiz jūsu suns var cīnīties ar klepu, kuram nav nepieciešama īpaša ārstēšana, un parasti tas izzūd 2 nedēļu laikā. Tomēr pastāvīgs klepus, kas ilgst vairāk nekā 3 nedēļas, nekad nav normāla lieta. Hronisks klepus var būt saistīts ar sirds vai plaušu slimībām, bronhītu, pneimoniju vai trahejas bojājumu. Klepus var būt nopietnāks kucēniem un šķirnēm ar krunkainām sejām, tādām kā bokseri, buldogi, jo viņu neparastā galvas anatomija var radīt papildu elpošanas grūtības.

Vemšana

Suņi var dažreiz vemt, bieži vien bez smagas slimības. Tomēr dažreiz vemšanu var izraisīt kuņģa un zarnu trakta slimības, pankreatīts, nieru slimība vai parazītu infekcijas. Suns dažreiz var vemt, ja tas ir ēdis pārāk daudz zāles vai kādu atkritumu, bet jums vajadzētu rīkoties, ja tas notiek vairākas reizes dienā.

Pietūcis, uzpūties vēders

Kaut arī dažreiz vēdera vēdera uzpūšanās var būt vienkārša pārēšanās  zīme, tas var arī norādīt, ka jūsu mīlulis cieš no gremošanas traucējumiem. Vēdera pietūkšana var būt arī dzīvībai bīstama, jo tā palielina spiedienu uz krūškurvja dobumu un apgrūtina jūsu suņa spēju elpot.

Vājums, miegainība, sastingums.

Ja jūsu parasti aktīvais mājdzīvnieks pēkšņi atsakās spēlēties ar jums, tā varētu būt pirmā lielākas problēmas pazīme. Vājums suņiem parasti ir saistīts ar visu veidu infekcijām un nopietnām slimībām.

Neparasts nemiers

Kaut arī nemiers nav obligāti slikta zīme, iespējams, ka jūsu mājdzīvnieks  norāda, ka tas nejūtas labi. Ja jūsu suns ir noraizējies vai nobijies bez iemesla un nepārtraukti skrien, ropsās, rej, smilkst, tas var norādīt uz virkni veselības problēmu.

Neizskaidrojams svara zudums

Nelielam svara zudumam nevajadzētu izraisīt trauksmi, it īpaši, ja jūsu mājdzīvnieks ēd labi. Bet, ja jūsu suns zaudē 10% no viņu parastā ķermeņa svara, tā ir pazīme, ka var būt lielāka pamata problēma, piemēram, vielmaiņas traucējumi, nieru vai aknu darbības traucējumi, neiromuskulārās slimības vai vēzis.

Pārmērīga sejas laizīšana

Pastāv virkne medicīnisku problēmu, kas var izraisīt suņu pērmērīgu laizīšanos. Visbiežākais iemesls, kāpēc jūsu lolojumdzīvnieks pārmērīgi attīra vienu un to pašu vietu, var būt sāpes vai nieze, ko var izraisīt blusas vai alerģija.


Close