Katahulas leopardsuns

2 min


Katahula ir labi muskuļots un spēcīgs, radot iespaidu par veiklību un izturību. Pateicoties šķirnes nosaukumam, daudzi cilvēki uzskata, ka visiem ir tā sauktie “leoparda” marķējumi un zilas acis. Patiesībā, šķirne ir atzīmēta ar daudzām un neparastām krāsas niansēm, kā arī daudzveidīgu acu krāsu. Katahula būtu jāizvērtē kā daudzfunkcionāls darba suns, un pārspīlēšanas vai nepilnības būtu jāsoda proporcionāli tam, cik daudz tās traucē suņa spējai strādāt.

katahulas leopardsuns

Galvenie raksturlielumi:

  • Augums: 56-61 cm
  • Svars: 16-37 kilogrami
  • Dzīves ilgums: 11-13 gadi

Vēsture

Luiziāna tiek minēta kā šīs šķirnes izcelsmes vieta, it īpaši Catahoula apgabals. Suņus sākuši izmantot indiāņi, kuri tos ņēmuši līdzi medībās. Tiem labi padevās lopu ganīšana, un mīluļa teicamās darba spējas ātri vien novērtējuši apkārtējie iedzīvotāji, kuri līdz mūsdienām šīs šķirnes izmanto ganāmpulku ganīšanai. Luiziānas vietējiem suņiem krustojoties ar franču kolonistu ievestajiem boseroniem, radušies Katahulas leopardsuņi. Katahula tika nosaukts Katahulas ezera vārdā un pēc plankumiem uz viņa kažoka – par leopardu. 1979. gadā šī šķirne tika atzīta par Luiziānas štata suni.

Personība

Šīs šķirnes suņi ir ļoti inteliģenti un enerģiski. Viņi ir pārliecinoši, bet ne agresīvi pēc būtības. Viņi ir labi ģimenes suni. Kad Katahula tiek audzināts kopā ar bērniem, suns uzskata, ka viņa pienākums ir rūpēties par šiem bērniem un tos aizsargāt. Tas ir aizsardzības un dabas trauksmes suns.

Dzīves stils

Dažas no tām, dzīvojot dzīvoklī, jūtas labi, bet citās – nē. Tas viss atkarīgs no suņa un cik daudz laika īpašnieks pavada ar savu suni, cik daudz vingrojumu tas  saņem.

Bērniem draudzīgs

Šī ir piemērota suņu šķirne ģimenēm ar bērniem. Suņi ir arī draudzīgi pret citiem mājdzīvniekiem un kautrīgs pret svešiniekiem.

Aktivitāšu nepieciešamība

Ja ne medībās, šai šķirnei ir jādodas ikdienas pastaigās, braucienos, pārgājienos vai skrējienos. Turklāt tie varēs brīvi pārvietoties iežogotā pagalmā vai drošā atklātā vietā.

Regulāras kopšanas procedūras

Tā kā Katahula ir īss, vienkrāsains suns, kopšanas vajadzības ir minimālas. Viņiem vajadzētu būt vannai pāris reizes gadā (ja vien viņi nekļūst netīri) un labu suku reizi nedēļā. Nagi regulāri jāapgriež, un zobi ir jātur tīri.

Vidēji viegla apmācība

Katahulas leopardsuns ir vidējs, kad runa ir par apmācību. Rezultāti būs pakāpeniski.

Sargsuņa potenciāls

Šis suns ries un brīdinās savus īpašniekus, kad ielaušanās ir klāt. Tā izpaužas ļoti aizsargājoša rīcība, tas darbojas bezbailīgi pret jebkuru agresoru un darīs visu, kas nepieciešams, lai aizsargātu savu ģimeni.


Close