Sanbernārs

2 min


Sanbernārs ir spēcīgs unsalīdzinoši liels suns. Tas ir spēcīgs un labi muskuļots. Tam piemīt visas nepieciešamās īpašības, kas noder, kad jāskrien jūdzes pa dziļosniegu. Tā mētelis ir divu veidu: gluds, kurā īsie mati ir ļoti blīvi un izturīgi, un gari, un vidēja garuma mati, kuri ir taisni vai nedaudz viļņaini. Šis suns jums būs īstais, ja meklējat mājas sargu un mīļu draugu.

sanbernārs

Galvenie raksturlielumi:

Augums: 61-70 cm

Svars: 50-91 gads

Dzīves ilgums: 8-10 gadi

Vēsture

Sanbernārus pirmo reizi 980. gadā izveidoja Sv. Bernards de Menthona un tos audzināja mūki, visticamāk šķērsojot seno Tibetas mastifu. Tos izmantoja kā palīgus ceļotājiem caur bīstamo Alpu pāreju starp Šveici un Itāliju. Septiņpadsmitā gadsimta vidū šī suga kļuva populāra kā glābšanas suņu suga, kas strādāja, lai glābtu cilvēkus no sniega lavīnām. Suņi spēj sasmaržot cilvēku zem dziļa sniega. Kamēr viņi atrada cietušos, tie laizīja un gulēja ar viņiem, lai saglabātu tos siltus. Kad viens no suņiem sildīja cilvēku, otrs devās paziņot cilvēkiem par atrasto upuri. Tad tika izsūtīta pilna glābšanas komanda. Viņi ir izglābuši tūkstošiem cilvēku, kas ceļotājuma laikā bez viņu palīdzības būtu gājuši bojā. Ir arī zināms, ka Sanbernāri spēj prognozēt vētras un lavīnas. Tas var būt iespējams, jo suns spēj dzirdēt ļoti zemas frekvences skaņas.

Personība

Mierīgais, vienkāršais Sanbernārs ir veltīts savai ģimenei un ir gatavs to aizstāvēt un iepriecināt, lai gan savā tempā. Šīs šķirnes suņi ir klusi, mīļi un draudzīgi. Tie var būt spītīgi. To talanti ir – meklēšana, glābšana un sargāšana.

Dzīves stils

Šie suņi var dzīvot dzīvoklī, ja tiek pietiekami daudz izkustināti ārā. Šie suņi ir salīdzinoši neaktīvi iekštelpās, un tiem pietiek ar nelielu pagalmu. Viņi var dzīvot brīvā dabā, bet daudz labprātāk viņi būtu kopā ar viņu ģimeni. Viņiem nav viegli karstā laikā, siltās telpās un automašīnās. Var šņākt un krākt.

Bērniem draudzīgi

Sanbernārs ir maigs un pacietīgs apkārt bērniem, lai gan tas nav īpaši rotaļīgs. Tas ir draudzīgs gan pret cilvēkiem, gan citiem mājdzīvniekiem.

Aktivitāšu nepieciešamība

Lai saglabātu suni labā garīgajā un fiziskajā stāvoklī, ir nepieciešama ikdienas garā pastaiga. Kucēniem nedrīkst būt pārāk daudz vingrinājumu vienlaikus, līdz viņu kauli ir labi izveidoti un stipri. Īsas pastaigas un īsas spēles sesijas ir vislabākās, līdz suns ir apmēram divus gadus vecs.

Vidēji biežas kopšanas procedūras

Regulāri jāuzmana, lai kažoks būtu labā formā.

Grūta apmācība

Senbernardam vajadzētu mācīt nevilkt pavadu un klausīt tai, kamēr tas ir jauns, jo tie izaugs līdz ļoti lielam izmēram. Sunim jāmača arī pacietība, jo tas var būt spītīgs.


Close