Vesthailendas baltais terjers

1 min


Šie suņi ir laimīgi, ziņkārīgi un vienmēr aktīvi un izzināt griboši. Tie ir sirsnīgi – vieni no draudzīgākajiem terjeriem. Tomēr tas nav draudzīgs pret citiem mājdzīvniekiem. Tie var būt neatkarīgi un nedaudz spītīgi.

Vesthailendas baltais terjers

Galvenie raksturlielumi

  • Augums: 25-30 cm
  • Svars: 6-10 kg
  • Dzīves ilgums: 12-16 gadi

Vēsture

Šīs šķirnes priekšteči bijuši drosmīgie Skotijas kalnu terjeri – lapsu mednieki. Ilgu laiku vēsturē cilvēki izvēlējās suņus ar tumšas krāsas kažokiem, taču 19. gadsimta beigās pulkvedis Malkolms vēlējās ieviest jaunu – baltu šķirni, tā arī radās Vesthailendas baltais terjers. Kopš tā laika tas ir ieguvis ļoti lielu popularitāti visā pasaulē.

Personība

Vesthailendas baltais terjers ir ļoti jautrs, aktīvs, sprigans. Vienmēr iesaistīsies ar saimnieku spēlēs un rotaļās, priecāsies par atpūtu svaigā gaisā, lielā teritorijā.

Dzīves stils

Šie terjeri ir piemēroti cilvēkiem, kas dzīvo gan pilsētās, gan laukos. Tie ir ļoti aktīvi telpās un var iztikt arī bez pagalma.

Bērniem draudzīgs

Šie suņi ir piemēroti ģimenēm ar bērniem, jo ir rotaļīgi, aktīvi un sirsnīgi.

Aktivitāšu nepieciešamība

Šiem mazajiem suņiem ir nepieciešama ikdienas pastaiga. Spēlējoties būs jāuzņemas daudz viņu vingrinājumu vajadzības, tomēr, tāpat kā ar visām šķirnēm, spēles nepildīs viņu primāro instinktu staigāt.

Retas kopšanas procedūras

Šiem suņiem ik pa laikam nepieciešams apgriezt spalvu, taču tas jādara reti.

Vidēji viegla apmācība

Šis konkrētais suns var būt palaidnīgs, tāpēc apmācībai jābūt konsekventai un stingrai.


Close