Vilku špics

1 min


Vilku špics ir izturīgs ziemeļu tipa suns. Tam ir gara, taisna, skarba spalva, kas rada lielisku izolāciju no aukstuma un mitruma. Tas apvieno daudzas labāko mājas suņu īpašības: diezgan enerģisks un rotaļīgs, ļoti uzmanīgs un mīlošs, un gatavs piedzīvojumiem. Tas ir jūtīgs un viegli mācās.

Vilku špics

Galvenie raksturlielumi:

Augums: 40-48 cm

Svars:  15-20 kg

Dzīves ilgums:  12-14 gadi

Vēsture: Vilku špics ir  špicu ģimenes loceklis, un tas, visticamāk, ir vācu špica pēctecis. Šai šķirnei ir liela popularitātetieši Holandē, un tā tiek izmantota dažādiem darbiem, tostarp kā vērošanas suns, ganāmpulka suns, kā arī medību vajadzībām. Tas ir arī pazīstams kā “liellopu suns”, jo to parasti izmanto liellopu ganāmpulku novērošanai un ganīšanai. Pieņemtā teorija par šķirnes nosaukumu ir tāda, ka tas tika nosaukta pēc “Kees”, Nīderlandes patriotu partijas līdera, kuram šis mazais suns bija talismans.

Personība: Šīs šķirnes suņi ir dzīvespriecīgi, rotaļīgi, ātri, gudri un paklausīgi.

Dzīves stils: Šie suņi var dzīvot dzīvoklī, taču vislabāk jutīsies vismaz vidēja izmēra pagalmā. Šie suņi nevar dzīvot karstā klimatā, jo tiem ir ļoti bieza spalva.

Bērniem draudzīgi: Šie suņi ir piemēroti ģimenēm ar bērniem, jo ir aktīvi un sirsnīgi.

Aktivitāšu nepieciešamība: Vilku špicam nevajqag īpaši daudz aktivitāšu – tam pietiks ar ikdienas pastaigu svaigā gaisā un dažām rotaļām mājās.

Regulāras kopšanas procedūras: Tā kā suņiem ir dubultā spalva un tā var palikt pārāk bieza, suni vajadzētu vest pie suņu friziera, kā arī nedrīkstētu aizmirst to izķemmēt vismaz reizi nedēļā.

Viegla apmācība:  Apmācības padosies ļoti viegli, jo šie mazie suņi ir ļoti gudri un paklausīgi. Vilku špici ierindojas 16. vietā inteliģentāko suņu topā.


Close