Angļu pointers

2 min


Pointers apvieno atlētisku grāciju, spēku, muskuļoto ķemeni un gudru galvu. Tā gaita ir viegla un spēcīga, ar augsti paceltu galvu.  Pointers ir īsts mednieks un tas nozīmē, ka tas ne tikai ir labs putnu mednieks, bet arī to, ka šim sunim pietiek spēka skriet pat vairākas stundas. Tas ir maigs un jauks, bet tas var būt pārlieku enerģisks kopā ar maziem bērniem.

angļu pointers

Galvenie raksturlielumi:

Augums:  54-62 cm

Svars:  20-30 kg

Dzīves ilgums:  12-15 gadi

Vēsture: Pirmais zināmais Angļu Pointers dzīvojis 1650. gadā Anglijā. Tas veidojies no Itāļu pointera, Settera, Bukldoga un vēl daudziem citiem. Tā vārds tam dots tādēļ, ka , ieraugot savu medījumu, tas uz to skatās tieši tā, kā norādītu (to point – parādīt) uz to. 17. gadsimta sākumā Pointeri kļuva ļoti populāri mednieku vidū. Suns bija ekselents smaržu jušanā un mednieka vešanu pareizajā virzienā.

Personība: Šīs šķirnes suņi ir aktīvi, labsirdīgi, ātri, uzticīgi, gudri un draudzīgi.

Dzīves stils: Šie suņi noteikti nav piemēroti dzīvei dzīvoklī. Tie ir aktīvi arī iekštelpās, bet vislabāk jutīsies lielā pagalmā.

Bērniem draudzīgi: Šie suņi ir piemēroti ģimenēm ar bērniem, jo ir rotaļīgi, aktīvi un sirsnīgi.

Aktivitāšu nepieciešamība:  Angļu pointeri ir ļoti enerģiski un nenogurdināmi. Ir ļoti svarīgi, lai tie katru dienu savru enerģiju un spēku iztērētu fiziskās aktivitātēs. Šī šķirne būs piemērota ļoti aktīvām ģimenēm, kas ar prieku laiku pavada svaigā gaisā un nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm. Šie suņi būs lieliskākie skrējienu kompanjoni.

Retas kopšanas procedūras: Kopšanas procedūras jāveic tikai ja ir nepieciešamas – šim sunim nav nepieciešams apgriezt kažoku.

Viegla apmācība:  Pointeri ir ļoti inteliģenti, bet vienmēr ir gatavi meklēt un skriet pakaļ putniem. Tas koncentrēties spēj tikai ļoti īsu laiku un ir viegli iztraucējams.

Sargsuņa potenciāls: Šis suns noteikti var būt ģimenes un mājas sargs, jo ir ātrs, veikls un spēcīgs, kā arī ļoti aizsargājošs.


Close