Pireneju kalnusuns

2 min


Pireneju kalnusuns ir elegants, iespaidīgs un majestātisks. Šī šķirne tika izstrādāta, lai pasargātu ganāmpulkus stāvās kalnu nogāzēs, un tāpēc tas ir apvieno spēku un veiklību. Lielie Pireneji ir spējīgi un atbildīgi, veltīti savai ģimenei. Ja tie netiek provocēti, ir mierīgs, labsirdīgi un nedaudz nopietni. Tie ir ļoti maigi ar savu ģimeni un bērniem. Lielie Pireneji mēdz daudz riet.

pireneju kalnusuns

Galvenie raksturlielumi:

Augums:  63-81 cm

Svars:  38-45 kg

Dzīves ilgums:  10-12 gadi

Vēsture: Lielie Pireneji cēlušies Vidusāzijā vai Sibīrijā. Pireneji ir arī Sanbernāra radinieki, kas veicināja to attīstību. Šī šķirne sākotnēji bijusi aitu sargsuns. Lielie Pireneji palika augsto kalnu reģionos līdz viduslaikiem, kad šķirne pakāpeniski ieguva popularitāti ar franču muižnieku aprindās kā apsargu suņi. Līdz 17. gadsimta beigām, katrs franču muižnieks vēlējās, lai viņam pieder viens no šiem lielajiem suņiem. Piraneju kalnusuņi, bruņoti ar biezu mēteli, aizsargāja neaizsargātos ganāmpulkus no tādiem plēsējiem kā vilki un lāči. Tie ir pierādījuši, ka ir ļoti daudzveidīga šķirne, kas darbojas kā lavīnu glābšanas suns, ragavu suns, ganāmpulka sargs, kara suns un kā ģimenes un īpašumu aizstāvis.

Personība: Šīs šķirnes suņi ir bezbailīgi, neatkarīgi, drosmīgi, ziņkārīgi, trausmaini, gudri, ātri un draudzīgi.

Dzīves stils: Šie suņi nav ieteicami dzīvei dzīvoklī, un tas vislabāk justos vidēja vai liela izmēra pagalmā. Tiem ir vajadzīga telpa. Tie nav īsti aktīvi iekštelpās, bet tiem ir regulāra fiziskā aktivitāte ārpus telpām. Kucēni ir ļoti aktīvi, un tiem var būt tendence klīst vai aizbēgt. Izvēlēties šo šķirni, ja dzīvojat valstī ar vēsāku klimatu.

Bērniem draudzīgi: Šie suņi ir piemēroti ģimenēm ar bērniem, jo ir rotaļīgi, aktīvi un sirsnīgi.

Aktivitāšu nepieciešamība:  Pireniešiem ir nepieciešami daudz vingrinājumu, lai saglabātu formu. Ja tie aktīvi nestrādā kā ganāmpulku sargi, tos ir jānodarbina vēl vairāk – spēlējoties, dodoties pastaigās vai nelielos skrējienos.

Vidēji retas kopšanas procedūras: Regulāri jāuzmana, lai kažokāda būtu labā formā. Nepieciešama periodiska apkope vai apmatojuma apgriešana.

Vidēji viegla apmācība:  Lielie Pireneji ir ļoti jutīgi pret trenera balsi. Mācībām jābūt mierīgām, konsekventām un pacietīgām.

Sargsuņa potenciāls: Šis suns ries un brīdinās savus īpašniekus, ja ielaušanās ir klāt. Tā izpaužas ļoti aizsargājoša rīcība, tas darbojas bezbailīgi pret jebkuru agresoru un darīs visu, kas nepieciešams, lai aizsargātu savu ģimeni.


Close