Asspalvainais foksterjers

2 min


Asspalvainais foksterjers apvieno ātrumu, izturību un spēku, ļaujot tam medīt kā arī sekot medījumam šaurās ejās. Šī šķirne dzīvo, lai spēlētos, izpētītu, medītu un sekotu. Tas parasti ir diezgan rezervēts ar svešiniekiem. Daži no Foksterjera talantiem ir medības, izsekošana, sargspēks, veiklība un triku izpilde.

asspalvainais foksterjers

Galvenie raksturlielumi:

Augums:  33-41 cm

Svars:  6-9 kg

Dzīves ilgums:  12-14 gadi

Vēsture: Kad 17.gadsimta beigās Anglijā kļuva populāras lapsu medības, mednieki atzina, ka ir vajadzīgs suns, kurš varētu iekļūt zemes alās un bloķēt tās. Terjeri bija ideāli piemēroti šādam mērķim, taču lielākā daļa agrāko terjeru bija tumšā krāsā un ar pārāk īsām kājām. Mednieki sāka veidot jaunu terjeru, pārsvarā baltu, lai to nepieņemtu par lapsu. Agrīnie foksterjeri galvenokārt bija ar gludu spalvu, bet ar laiku izveidojās sprogainā spalva. Līdz 19. gadsimta beigām foksterjeriem bija liels pieprasījums, gan kā pavadoņiem, gan medību suņiem.

Personība: Šīs šķirnes suņi ir bezbailīgi, neatkarīgi, drosmīgi, ziņkārīgi, trausmaini, gudri, ātri un draudzīgi.

Dzīves stils: Asspalvainais foksterjers var dzīvot dzīvoklī, ja tam tiek pietiekami daudz aktivitāšu. Tas ir ļoti aktīvs telpās un vislabāk jutīsies ar vismaz vidēja izmēra pagalmu.

Bērniem draudzīgi: Šie suņi ir piemēroti ģimenēm ar bērniem, jo ir rotaļīgi, aktīvi un sirsnīgi.

Aktivitāšu nepieciešamība: Šīs šķirnes suņiem  noteikti vajag ikdienas pastaigas vai skrējienus. Ja tas ir iespējams, viņiem patīk brīvi pārvietoties drošā vietā. Vediet šo suni arā pie pavadas, ja apkārtnē atrodas mazi dzīvnieki. Šo suņu medības instinkts ir spēcīgs, untie, visticamāk, mazu dzīvnieku uzskatīs par medījumu.

Vidēji retas kopšanas procedūras: Asspalvaino foksterjeru vajadzētu ķemmēt vairākas reizes nedēļā un vajadzības gadījumā mazgāt.

Vidēji viegla apmācība:  Šiem suņiem paklausību vajadzētu mācīt jau kopš tie ir kucēni. Tie prasa pastāvīgu apmācību un dažreiz var neklausīt autoritāti.


Close