Afenpinčers

1 min


Afenpinčers ir terjera maza versija. Tas ir ļoti aktīvs, tā talants ir ķert peles. Tā gaita ir viegla, bet pārliecinoša. Tā seja nedaudz līdzinās pērtiķim, tādēļ tas ir iesaukts par “pērtiķu terjeru”.  Tas ir spilgts, pārliecināts un ietiepīgs, taču tam patīk spēlēties un skriet. Tas bieži rej.

afenpinčers

Galvenie raksturlielumi:

Augums: 23-30 cm

Svars:  3-4 kg

Dzīves ilgums: 12-14 gadi

Vēsture:  Šie suņi nāk no Vācijas un to pirmssākumu datējami ap 17. gadsimtu. Ir ziņas, ka šķirne radusies krustojoties Briseles Griffonam un Miniatūrajam Šnauceram. Šie suņi tika radīti, lai atrastu peles un žurkas. Mūsdienās tas nav īpaši daudz sastopams, taču tas ir ļoti īpašs un unikāls suns.

Personība: Šīs šķirnes suņi ir aktīvi, piedzīvojumu kāri, ziņkārīgi, jautrību mīloši, ietiepīgi un draudzīgi.

Dzīves stils: Šie suņi ir piemēroti dzīvei dzīvoklī. Tie ir ļoti aktīvi iekštelpās un var iztikt arī bez pagalma. Suņi ir jutīgi uz aukstām un karstām temperatūrām.

Nav bērniem draudzīgi: Šie suņi nav piemēroti ģimenēm ar bērniem. Tiem patīk būt vienīgajiem “bērniem” ģimenē.

Aktivitāšu nepieciešamība:  Afenpinčeriem nepieciešama ikdienas pastaiga.

Biežas kopšanas procedūras: Kopšanas procedūras jāveic bieži, lai suņa kažoks būtu labā stāvoklī. Būtu labi suni vest pie profesionāla suņu friziera.

Vidēji viegla apmācība:  Afenpinčeri lielāko daļu no komandām iemācās ļoti ātri. Lai uzturētu to interesi un uzmanību, vajadzētu būt lielākai apmācību dažādībai.


Close