Aļaskas Malamuts

1 min


Aļaskas Malamuts ir radīts, kā spēcīgs suns. Tā kažoks ir ļoti biezs un pasargā to no aukstuma. Lai arī tā acis nedaudz liek tam izskatīties pēc vilka, tam ir ļoti maiga sejas izteiksme. Tas ticis veidots lai spētu vilkt lielus smagumus.

aļaskas malamuts

Galvenie raksturlielumi:

Augums:  61-66 cm

Svars:  32-43 kg

Dzīves ilgums:  12-15 gadi

Vēsture:  Aļaskas Malamuts ir ragavu suns kas ir radies no Arktikas vilka. Tā vārds nāk no Malamutiem, Aļaskas cilts, kas rūpējās par šiem suņiem. Pirms 3000 gadiem suņi bija cilts vienīgais transports. Tie ne tikai vilka ragavas, bet nesa smagas somas ar ēdienu un nepieciešamības lietām. Šīs šķirnes suņi ir piedalījušies daudzās polārajās ekspedīcijās. To talanti ir glābšana, svaru vilkšana un skriešana.

Personība: Šīs šķirnes suņi ir uzticīgi, sirsnīgi, rotaļīgi, aizsargājoši un draudzīgi.

Dzīves stils: Šie suņi nevarētu dzīvot dzīvoklī, jo ir aktīvi arī iekštelpās, kas var sagādāt neērtības. Vislabāk tie justos lielā pagalma, bet jāatceras, ka to biezais kažoks tiem ļauj dzīvot tikai vietās, kur ir salīdzinoši vēss klimats. Pagalmam apkārt noteikti vajadzētu būt žogam , jo šie suņi bieži pamanās aizbēgt.

Bērniem draudzīgi: Šie suņi ir piemēroti ģimenēm ar bērniem, jo ir rotaļīgi, aktīvi un sirsnīgi.

Aktivitāšu nepieciešamība:  Malamutiem nepieciešamas diezgan daudz fiziskās aktivitātes, kas sevī iekļauj garas pastaigas.

Vidēji biežas kopšanas procedūras: Malamutu skaistais, biezais kažoks pieprasa regulāru ķemmēšanu un mazgāšanu, kā arī to vajadzētu apgriezt vismaz divas reizes gadā.

Grūta apmācība:  Lai arī tie ir ļoti draudzīgi un paklausīgi, tiem nepieciešama strikta un regulāra apmācība.


Close