Basenži

1 min


Basenži apvieno izveicību un ātrumu. Tā garās kājas sniedz tam ātrumu, dzirdīgās ausis – sadzidēt mazāko troksnīti. Tā plānais kažoks palīdz tam labi justies arī karstā klimatā. Bieži vien tas tiek salīdzināts ar kaķi tā manierisma, stūrgalvības, neatkarības un atturīguma dēļ. Tie ļoti reti rej.

basenži

Galvenie raksturlielumi:

Augums:  41-43 cm

Svars:  9-12 kg

Dzīves ilgums:  10-12 gadi

Vēsture: Basenži, zināms arī kā Āfrikas krūmu suns, Kongo suns un Kongo terjers, ir antīka suga, kas ir attēlota sienu zīmējumos jau Senajā Ēģiptē. Mūsdienu šķirne radusies Āfrikā, Kongo, kur tos izmanto kā medību suņus. 1930. gadā tie tika ievesti Anglijā un tad Amerikā. To popularitāte pieauga 1950. gada grāmatas un filmas “Uzredzi, mana dāma” dēļ.

Personība: Šīs šķirnes suņi ir trauksmaini, enerģiski, ziņkārīgi, inteliģenti un rotaļīgi.

Dzīves stils: Šie suņi var dzīvot dzīvoklī, ja tiem ir pietiekami daudz fizisko aktivitāšu. Tie ir ļoti aktīvi arī iekštelpās, bet vislabāk jutīsies vismaz vidēja izmēra pagalmā.  Tas vislaimīgākais ir tad, kad apkārt tam ir vēl kāds viņa šķirnes brālis – tie nekad necīnīsies.

Bērniem draudzīgi: Šie suņi ir piemēroti ģimenēm ar bērniem, jo ir rotaļīgi, aktīvi un sirsnīgi.

Aktivitāšu nepieciešamība:  Basenži mēdz būt slinki un neaktīvi, tādēļ noteikti vajadzētu parūpēties par to, lai suns katru dienu izkustētos un būtu nodarbināts. Šai šķirnei patīk garas pastaigas.

Retas kopšanas procedūras: Kopšanas procedūras jāveic tikai ja ir nepieciešamas – šim sunim nav nepieciešams apgriezt kažoku.

Grūta apmācība:  Basenži neatkarība ļoti traucē treniņiem, taču tā kā tie ir ļoti inteliģenti, ar pareizajām metodēm tie mācās ļoti ātri.


Close