Angļu seters

1 min


Angļu seters apvieno atlētisku grāciju, spēku, muskuļoto ķemeni un gudru galvu. Tā gaita ir viegla un spēcīga, ar augsti paceltu galvu.  Angļu seters ir īsts mednieks un tas nozīmē, ka tas ne tikai ir labs putnu mednieks, bet arī to, ka šim sunim pietiek spēka skriet pat vairākas stundas. Tas ir maigs un jauks, bet tas var būt pārlieku enerģisks kopā ar maziem bērniem.

angļu seters

Galvenie raksturlielumi:

Augums:  58-69 cm

Svars:  22-36 kg

Dzīves ilgums:  10-12 gadi

Vēsture: Mūsdienu setera rašanās datējama ap 1800. gadu un to izstrādāja Edvards Laveraks. Viņš veidoja suņus, kas būs ātri, izturīgi un atlētiski  medību suņi. Laveraka radītā sķirne drīz vien kļuva populāra uz zināma tās skaistuma un medību iespēju dēļ. Arī šodien šīs šķirnes suņi ir vieni no poulārākajiem un zināmākajiem medību suņiem, kā arī mājas mīluļiem visā pasaulē.

Personība: Šīs šķirnes suņi ir maigi, enerģiski, ātri, inteliģenti un draudzīgi.

Dzīves stils: Šie suņi noteikti nav piemēroti dzīvei dzīvoklī. Tie ir aktīvi arī iekštelpās, bet vislabāk jutīsies vismaz vidēja izmēra pagalmā.

Bērniem draudzīgi: Šie suņi ir piemēroti ģimenēm ar bērniem, jo ir rotaļīgi, aktīvi un sirsnīgi.

Aktivitāšu nepieciešamība: Šīs šķirnes suņiem būtu nepieciešamas fiziskas aktivitātes, kas ilgst vismaz stundu katru dienu – rotaļas, skrējieni, pastaigas – kas vien jums pašiem ir ērtākais variants.

Retas kopšanas procedūras: Suni vannot nepieciešams būtu katras 2 vai 3 nedēļas. Nedrīkst aizmirst par regulāru nagu apgriešanu un zobu tīrīšanu.

Viegla apmācība: Seteru vajadzētu trenēt regulāri un strikti. Tie ir inteliģenti un ir spējīgi iemācīties daud dažādu triku un komandu.


Close