Bretaņas spaniels

1 min


Bretaņas spanielim ir kvadrātveida proporcija, garo kāju un vieglo kaulu kombinācija piešķir tam ievērojamu veiklību un ātrumu. Šķirnes kažoks ir daudz īsāks nekā spanieliem, un tas ir vai nu gluds vai viļņains. Bretaņas izteiksme ir trauksmaina un dedzīga, bet maiga. Šis ir ārkārtīgi sportisks un aizsargājošs suns, kam jābūt gatavam un spējīgam ilgstoši darboties laukā.

Bretaņas spaniels

Galvenie raksturlielumi:

Augums:  46-53 cm

Svars:  14-18 kg

Dzīves ilgums:  12-15 gadi

Vēsture: Bretaņa (zināma arī kā Amerikas Bretaņa) radusies Francijas provincē, ap 1800. gadu, kad tur tika krsutoti Angļu Seteri un mazie spanieli. Tas ir spējīgs putnu mednieks ar lieliskām ožas spējām. Tā norādīšanas un meklēšanas spēja ļāva kļūt populārai mednieku vidū. Šķirni pirmo reizi importēja uz Ameriku 1920. gadā, taču tur popularitāti suņi neieguva tik ātri, savas garās astes dēļ. Mūsdienās Bretaņas ir ieguvušas popularitāti sava izmēra, lieliskās personības un lielisko medīšanas iemaņu dēļ.

Personība: Šīs šķirnes suņi ir neatkarīgi, inteliģenti, sportiski, atbildīgi, sociāli un draudzīgi.

Dzīves stils: Bretaņas nav ieteicamas dzīvei dzīvoklī. Tās ir ļoti aktīvas un labāk jutīsies pagalmā. Šī šķirne ir pielāgojusies mitram un aukstam klimatam.

Bērniem draudzīgi: Šie suņi ir piemēroti ģimenēm ar bērniem, jo ir rotaļīgi, aktīvi un sirsnīgi.

Aktivitāšu nepieciešamība:  Šīs šķirnes suņiem nepieciešamas daudzas fiziskās aktivitātes – gara pastaiga, skrējiens – tas tavam sunim noteikti patiks!

Vidēji retas kopšanas procedūras: Suni vajadzētu regulāri izķemmēt, kā arī vannot. Reguylāri vajadzētu pārbaudīt un iztīrīt šī suņa ausis.

Viegla apmācība:  Bretaņas Spanieli ir ļoti paklausīgi un inteliģenti, tādēļ apmācība būs ļoti viegla un ātra. Taču, vajadzētu atcerēties, ka šī šķirne ir ļoti jūtīga, tādēļ noteikti jāizvairās no bargiem sodiem.


Close