Rodēzijas ridžbeks

2 min


Rodēzijas ridžbeks apvieno ātrumu, spēku un iztrību. Tas ir atlētiskas miesasbūves un ir pat spējīgs nomedīt lauvu. Īsā, spīdīgā spalvair piemērota karstam klimatam. Tas ir ne tikai dedzīgs un daudzpusīgs mednieks, bet tas ir  arī lojāls sargs. Tas īpaši labs,  aizsargājot savus ģimenes locekļus. Tas ir gudrs un spēcīgs; daži var kļūt dominējoši. Tas ir rezervēts pret svešiniekiem un var būt agresīvs pret svešiem suņiem un dzīvniekiem.

Rodēzijas ridžbeks

Galvenie raksturlielumi:

Augums:  61-69 cm

Svars: 29-41 kg

Dzīves ilgums: 10-12 gadi

Vēsture: Rodēzijas ridžbeks (zināms arī kā Āfrikas lauvu suns) nāk no Zimbabves. Rodēzijas kolonisti –eiropieši, tur atrada pieradinātu mājas suni un sāka to izmantot lauvu medībām. Šī šķirne spēja ļoti ātri skriet, izturēt ekstrēmus laikapstākļus, medīt, vadoties pēc ožas un dzirdes. Grupa, kura sastāvēja no 2 Rodēzijas ričbekiem tika nosūtīta medīt lauvu – viens novērsa lauvas uzmanību, bet otrs – uzbruka. Mūsdienās šis suns ir populārs šovu suns, kompanjons un mednieks.

Personība: Šīs šķirnes suņi ir cēli, inteliģenti, uzticīgi, jūtīgi, spēcīgi un aktīvi.

Dzīves stils: Šie suņi var dzīvot dzīvoklī, ja tiem būs pietiekami daudz fizisko aktivitāšu, taču vislabāk jutīsies ārā, lielā pagalmā, kur varēs izskrieties un rotaļāties.

Bērniem draudzīgi: Šie suņi ir piemēroti ģimenēm ar bērniem, jo ir rotaļīgi, aktīvi un sirsnīgi.

Aktivitāšu nepieciešamība:  Ridžbekiem ir ļoti liela izturība – jūs noteikti piekusīsiet ātrāk par viņiem. Tos jāved regulārās pastaigās, skrējienos.

Retas kopšanas procedūras: Par Rodēzijas ridžbeku spalvu parūpēties ir ļoti viegli, jo tiem tā ir ļoti īsa. Reizi nedēļā to kažoku derētu izķemmēt un izmazgāt.

Vidēji viegla apmācība:  Šīs škirnes suņi ir diezgan stūrgalvīgi, tiem nepieciešama regulāra un mērķtiecīga apmācība. Tā kā šie suņi ir jūtīgi, skarbas metodes noteikti nestrādās.


Close