Četras lietas, ko nedarīt, mācot kucēnam nekost

2 min


Pienāk laiks, kad kucēnam uznāk vēlme iekost savam saimniekam. Pavisam noteikti arī tavam kucēnam gribas šad tad tev iekost… Šajā laikā ir ļoti svarīgi saprast, kā rīkoties, lai iemācītu tam to nedarīt. Suņa saimnieks var pieļaut dažādas kļūdas mīluļa audzināšanā, kas vēlāk var novest pie nopietnākām uzvedības problēmām. Būtiskākais, kas būtu jāatceras ir – nekad neskrien prom no suņa, nekliedz, sniedz kucēnam daudzas dažādas interesantas rotaļlietas un vienmēr esi konsekvents savās darbībās.

 

Neskrien prom kā traks, cenšoties tikt vaļā no kucēna

Nevienam nepatīk būt sakostam. Jā, tas ir tikai mazs kucēns, bet tā kodieni sāp vairāk, nekā varētu padomāt. Tāpēc saprotams, ka pirmais instinkts, kad kucēns sāk tā darīt, ir tikt no tā vaļā. Taču esi uzmanīgs ar veidu, kā tu tiec no viņa vaļā. Saglabā mieru. Ja tu sāksi skriet prom un vicināt rokas, tas var satracināt suni un tu izskatīsies pēc viņam paredzētas rotaļlietas. Suņiem patīk dzīties pakaļ, it īpaši objektiem, kas kliedz, tirinās un ātri kustās. Nepārvērt sevi suņa rotaļlietā. Kad kucēns tev iekož, centies saglabāt mieru. Izvairies no situācijas tik mierīgi, cik iespējams, lai nestimulētu kucēnu vēl vairāk.

Nekliedz uz suni

Retos gadījumos kliegšana var palīdzēt, taču visbiežāk tā tikai vēl vairāk stimulēs kucēnu kost vēl un vēl. Atceries vēlreiz – centies būt pēc iespējas mierīgāks. Jebkāds troksnis un straujas kustības liks kucēnam vēlēties kost tev atkārtoti.

 

Sniedz kucēnam kaut ko, ko drīkst grauzt

Kucēniem ir nepieciešamas lietas, kuras grauzt. Tāpēc ir svarīgi iegādāties dažādas rotaļlietas, kuras vienmēr turēt pa rokai. Ir svarīgi iemācīt kucēnam, ko viņš drīkst grauzt, tāpēc, kā tikko viņam rodas šāda vēlme, uzreiz sniedz viņam rotaļlietu. Bieži vien sunim rotaļlieta nešķitīs tik interesanta kā tavi kustīgie pirksti vai pēdas, taču nodrošini, ka arī rotaļlieta liksies sunim interesanta, to kratot un dažādi kustinot.

 

Esi konsekvents, neliec sunim apjukt

Ja ir runa par kucēna trenēšanu, ir svarīgi būt konsekventam. Bieži vien problēmas ar konsekvenci rodas, kad ne visi ģimenes locekļi rīkojas vienādi. Ja tu negribi, lai tavs kucēns tev kož, ir svarīgi nostādīt kopīgus mērķus, kas attiecas uz visu ģimeni. Tiklīdz visi sāks ievērot tos pašus noteikumus, būs daudz vieglāk un ātrāk sunim iemācīt nekost. Nodrošini, ka ikviens ģimenes loceklis zina, ka iemācīšana nekost pašlaik ir prioritāte. Ja tu vēlies, lai suns tev nekostu, vienmēr esi konsekvents – bez izņēmumiem, jo tie liks sunim apjukt un viņš nespēs iemācīties pareizi uzvesties. Ikvienam ģimenē ir jāpiedāvā sunim interesanta rotaļlieta, kā tikko kucēns vēlas iekost.


Close