Zaļumi, kas ir veselīgi tavam sunim

2 min


Oregano (Origanum vulgare)

Plaši pazīstama kā piedeva picai, oregano ir antioksidantu un flavonoīdu pilns, turklāt šī garšviela palīdz cīnīties pret mikrobiem. Oregano palīdz pret gremošanas traucējumiem, caureju un vēdera uzpūšanos. Oregano var uzņemt arī eļļas veidā – tikai tā ir koncentrētāka, tāpēc izvēlies mazas dozas.

Rozmarīns (Rosemarinus officinalis)

Rozmarīna sastāvā ir dzelzs, kalcijs un B6 vitamīns. Tas arī kalpo kā antioksidants. Lai arī rozmarīna sastāvā ir daudz dzelzs, to nevajadzētu lietot dzelzs uztura bagātināju vietā, ja tādi ir nepieciešami!

Piparmētra (Mentha balsamea)

Šī aromātiskā garšviela vēsturiski tikusi izmantota kā līdzeklis pret vēdera sāpēm, gāzu veidošanās mazināšanai un sliktas dūšas mazināšanai. Turklāt, pētījumi uzrāda, ka piparmētra var palīdzēt pret radiācijas radītu nelabumu suņiem, kas izgājuši ķīmijterapiju.

Baziliks (Ocimum basilicum)

Šis suņu iemīļotais augs, labi pazīstams kā pesto galvenā sastāvdaļa, ir ar antioksidanta, pretvīrusu un pretmikrobu īpašībām. Kad tu nākamreiz gatavosi ēdienu ar svaigu baziliku, uzber nedaudz sasmalcināta bazilika uz sava mīluļa ēdiena.

Pētersīļi (Petroselinum crispum)

Pētersīļi ir flavonoīdu, antioksinatu un vitamīnu avots. Tā sastāvā ir arī likopēns un karotīns. Bieži izmantots suņu kārumos kā elpas atsvaidzinātājs vai izmantots kā vēdergraižu mazināšanai, pētersīlim ir sena vēsture suņu ēdienkartē.

Kā izmantot zaļumus, barojot suni

Izmantojot kaltētus vai svaigus zaļumus, pievienojot mazu devu (šķipsniņa maziem suņiem, tējkarote lieliem suņiem) suņa ēdienam, ir drošs veids, kā bagātināt to uzturu.

Tāpat zaļumus iespējams izmantot tava suņa iecienītāko kārumu pagatavošanā, lai šie kārumi kļūtu veselīgāki un garšīgāki. Flavonoīdi un antioksidanti, kas atrodami lielākajā daļā augstāk aprakstītajos zaļumos, var palīdzēt dzīvnieka ķermeņa imūnajai sistēmai cīnīties ar dažām slimībām, kas saistītas ar novecošanu, tajā skaitā kognitīvo disfunkciju, vēzi un imūnsistēmas novājināšanos. Tomēr jāatceras, ka zaļumi mīluļa uzturā jāizmanto ar mēru, tā kā lielas dozas šo augu var būt kaitīgas.

Jebkurā dabīgo produktu veikalos pieejamas šo zaļumu tinktūras un eļļas. Parasti tas ir daudz koncentrētāks vitamīnu avots, tāpēc, ja tu vēlies izmantot tinktūras, eļļas vai lielākas svaigu vai kaltētu zaļumu devas, labāk sākumā konsultējies par to ar vetārstu. Galvenais pieskati, lai zaļumi un garšvielas, ko tu dod savam sunim, nebūtu vecas. Ja garšvielas ir glabājušās tavā virtuves skapītī gadiem, labāk izmet tās ārā un iegādājies jaunas. Vecām garšvielām ir zudušas visas veselīgās īpašības.


Close