Atrodi savu ideālo šķirnes suni. Šnaucers vai franču buldogs?

2 min


Vēlies, lai tavs mīlulis būtu šķirnes suns? Šajā reizē izvērtēsim tādas šķirnes kā šnaucers un franču buldogs

Šnaucers. Inteliģents, lojāls un aktīvs

Šnauceri ir trīs izmēros – miniatūri, standarta un lieli – un katram ir sava personība. Katrs atradīs sev piemērotāko mīluli. Drosmīgs, spēcīgs, spējīgs aizsargāt – tāds ir lielais šnaucers. Lojāls, ļoti gudrs, uzticams – tas ir standarta šnaucers. Sabiedrisks un izturīgs – miniatūrais šnaucers.

Šķirņu eksperti uzsver, ka viena rakstura īpašība, kura piemīt visiem šnaucera šķirnes suņiem, ir pašpārliecinātība. Tas gan arī nozīmē, ka var gadīties tā, ka viņi zinās labāk un nepakļausies visam, ko tu saki.

Par spīti lielajai atšķirībai suņu izmēros (miniatūrie sver 4 – 8 kilogramus, lielie – 29 – 40+ kilogramus), viņus visus vieno noteiktas izskata īpatnības. Vācu valodā „schnauze” nozīmē “purns,” tā norādot uz neparasto purniņa apmatojumu, kas atšķir šo šķirni no citām. Suņa kažoks ir diezgan ass, un to nepieciešams pielīdzināt ar šķērēm, nevis griežamo mašīnīti. Tomēr daudzi īpašnieki pieņem to, ka šnauceru kažoks laika gaitā kļūs mīkstāks, tāpēc to nepielīdzina.

Neskatoties uz to, šnauceriem tāpat nepieciešama rūpīga kopšana, lai uzturētu to purna apmatojumu labā stāvoklī. Suni nepieciešams bieži mazgāt, ķemmēt un pielīdzināt tā sejas apmatojumu.

Kopumā šnauceriem ir daudz labu īpašību – tie ir skaisti, inteliģenti, lojāli un lieliski kompanjoni.

snaucers

 

Franču buldogs. Rotaļīgs, gudrs, viegli adaptējas videi

Jaukais, maziņais franču buldogs – šis plecīgais, burvīgais suns ar izteiktajām ausīm – ir iekritis daudzu jo daudzu cilvēku sirdīs. Šī šķirne ir viena no populārākajām pasaulē. Atliek tikai paskatīties uz franču buldoga piemīlīgo purniņu un uzreiz būs skaidrs, kāpēc tā ir. Buldogam ir apaļas, inteliģentas acis, lielas ausis un ļoti īss deguns, kas rada sunim nedaudz smieklīgu izskatu. Šis mazais sunītis (tas parasti sver ne vairāk kā 12 kilogramus) ir ar lielu, spilgtu personību.

Tiem patīk sabiedrība un tie ir ļoti sabiedriski, turklāt tie satiek gan ar cilvēkiem, gan citiem suņiem. Tie mēdz izturēties jokaini, lai pievērstu sev uzmanību.

Tomēr to neparastā uzbūve rada dažādus izaicinājumus. Tā kā tiem ir liela galva, plati pleci un šaurs iegurnis, franču buldogi reti spēj dzemdēt dabīgā veidā – ķeizargrieziens ir norma. Tie ir arī īpaši jūtīgi pret karstumu un aukstumu. Krākšana un sēkšana arī ir normāla parādība šīs šķirnes suņiem. Tomēr īsti franču buldogu fani neuzskatīs to par lielu problēmu – krākšana taču ir tikai viena no daudzajām šīs šķirnes suņu šarmantajām īpašībām!

francu buldogs


Close