Desmit soļi, kā izaudzināt ideālu suni

2 min


Pavadi laiku ar savu jauno mīluli un gūsti prieku!

  1. Trenē savu suni. Sunim ir skaidri jānorāda, kurā vietā viņam ir paredzēts nokārtoties. Lai tev veiktos, ir vērts izveidot grafiku, pēc kura tu varēsi saprast, kad tavam sunim „savajadzēsies”. Piemēram – suns tikko ir pamodies? Uzreiz izved viņu ārā nokārtoties. Tikko paēda? Dari tāpat. Vienmēr pieskati kucēnu. Ieguldi laiku un pūles, lai tas varētu izaugt par kārtīgu, audzinātu suni!
  2. Apbalvo mīluli, kad tas uzvedas labi. Trenēšana kucēnam ir darbs, tāpēc neaizmirsti viņu iepriecināt par labi paveiktu darbu ar kādu kārumu. Tā suns viegli sapratīs, ka tas ir izdarījis kaut ko labu.
  3. Radi kucēnā pašpārliecinātību. Pašpārliecināts suns ir laimīgs suns. Slikta uzvedība bieži vien rodas nevis agresijas, bet baiļu rezultātā. Atceries, ka tavs suns visu laiku uztver tavas emocijas. Ja tu būsi uzvilkts, tāds būs arī tavs suns.
  4. Dodies ārā! Tiklīdz tu paņem mājās kucēnu, ir ļoti svarīgi viņu vest ārā, lai tas socializētos ar cilvēkiem un suņiem, izpētītu dažādas vietas un skaņas.
  5. Pieradini suni pie pārnēsājamā būra. Nākotnē noteikti nāksies to pielietot (ceļojumos vai kad jādodas pie vetārsta), tāpēc panāc, ka suns labprātīgi tajā iekāpj iekšā, tādā veidā padarot jūsu abu dzīves mazāk stresainas. Padoms: ieklāj pārnēsājamajā būdā pledu un iepriecini suni ar kārumu, kad tas ir tajā iekāpis.
  6. Iemāci komandas. Sunim ir jāzina tādas pamata komandas kā „nāc” un „sēdi”. Trenējies katru dienu. Piecu minūšu ilgs ikdienas treniņš (ar kārumiem!) ne tikai palīdzēs sunim labāk iegaumēt komandas, bet ir arī labs veids, kā satuvināties ar savu jauno mīluli.
  7. Laiks ir būtisks. Apbalvo kucēnu ar kārumu UZREIZ, kad tas ir izdarījis kaut ko labu, lai suns varētu asociēt paveikto darbību ar kārumu. Turklāt, nav jēgas rāt suni par atstāto peļķi uz paklāja. Ja vien tu nepieķer suni procesa laikā, tas nevarēs saprast, kāpēc tu dusmojies.
  8. Mēģini ar kucēnu pavadīt pēc iespējas vairāk laika. Suņi ir sabiedriski dzīvnieki, un tiem ir nepieciešams atrasties līdzās saviem saimniekiem. Atceries, ka tev ir jāliek stabils pamats labām attiecībām uz visu mūžu. Pavadi laiku ar savu mīluli un izbaudiet to!
  9. Konsekvence, konsekvence, konsekvence. Nosaki konsekventus noteikumus, lai tavs suns zinātu, ko sagaidīt. Negribi, lai tas guļ tavā gultā? Tad nekad neļauj viņam to darīt! Tas izklausās vienkārši, taču daudzi cilvēki mēdz izdarīt izņēmumus, kas sunim liek apjukt.
  10. Atceries, ka tavs suns vienmēr vēlas tevi iepriecināt. Ļauj tam to darīt un kopā gūstiet prieku!


Close