Kā cigarešu dūmi ietekmē tavu mīluli?

2 min


Mēs visi labi zinām, ka smēķēšana kaitē mūsu veselībai, taču daudzus mājdzīvnieku īpašniekus varētu pārsteigt, ka cigarešu dūmi laika gaitā var kaitēt arī mūsu mīluļiem.

Pētījumi parāda, ka laika gaitā suņiem, kas tiek pakļauti lieliem cigarešu dūmu daudzumiem, ir manāmas ievērojamas izmaiņas to plaušu audos. Tas var pat izraisīt fibrozi, rētu rašanos plaušu audos vai pat ietekmēt vēža attīstību.

Daudzi veterināri arī norāda, ka tiem dzīvniekiem, kam ir elpošanas traucējumi kā astma vai bronhīts, mazinās to simptomi, ja dzīvnieka īpašnieks atmet smēķēšanu. Tiem, kas smēķē, ir vairāki veidi, kā noteikt, vai šis paradums ietekmē mājdzīvnieka veselību.

Dzīvniekiem, kam ir astma, alerģiska plaušu slimība vai bronhīts, visticamāk varēs manīt sausu un progresējošu klepu. Astmas slimniekiem varētu būt biežākas astmas lēkmes un simptomi var kļūt grūtāk ārstējami. Dzīvniekiem ar alerģisku plaušu slimību var rasties izteiktāki simptomi, turklāt visa gada garumā, ne tikai sezonāli.

Tabakas izmešana var arī būt kaitīga tava dzīvnieka veselībai, jo suns mēdz būt ziņkārīgs un rakņāties pa atkritumiem. Tabakas izstrādājumu norīšana var izraisīt vemšanu, caureju un siekalošanos. Lielas nikotīna devas var novest pie dīvainas uzvedības, samazinātām acu zīlītēm, lēkmēm un atsevišķos gadījumos pat nāves. It īpaši bīstami ir izsmēķi, jo tie satur 25% no nikotīna, kas atrodams cigaretes sastāvā.

Lai arī efektīvākais veids, kā tikt galā ar cigarešu dūmu problēmām, ir pārtraukt smēķēt, ir citi veidi, kā pasargāt savu mīluli, saglabājot savu ieradumu.

Suņa īpašniekam ir jāizbeidz smēķēt dzīvnieka tuvumā, un kārtīgi jāmazgā rokas, pirms mīluļa glaudīšanas, vai jebkādu dzīvniekam piederošu objektu aiztikšanas. Ja tavs suns apēd cigareti, košļājamo tabaku, cigāru utml., uzreiz zvani vetārstam, lai uzzinātu, kā pareizi rīkoties ar šo toksikozi. Lielākajā daļā gadījumu tabaka izraisīs vemšanu, kas iztīrīs kuņģi. Ja dzīvnieks nevemj, tas ir jāierosina, citādi toksikoze var būt pat letāla.

Ja tev šķiet, ka tavs dzīvnieks cieš no tabakas izstrādājumu izraisītām problēmām, nekavējoties griezies pie vetārsta uz konsultāciju.


Close