Kā pareizi tīrīt suņa ausis?

2 min


Ir trīs svarīgas lietas, kas tev būtu jāzina par suņa ausīm:

  • Tās ir jutīgas, tāpēc ir nepieciešama regulāra kopšana, lai izvairītos no infekcijām.
  • Suņiem nepatīk, kad tiem tīra ausis, tāpēc tev būs nedaudz jāpiepūlas.
  • Ja tu to darīsi nepareizi, tu vari radīt kaitējumu.

Kā pareizi tīrīt sava suņa ausis, lai uzturētu dzīvnieka labo veselību?

Padari to par pozitīvu pieredzi

Ja vien tu nevēlies nepacietīgu un nemierīgu mīluli, kas padarīs procesu daudz sarežģītāku – un aizņems vairāk laika – ir svarīgi suni pie tā pieradināt lēnām un saistīt tīrīšanu ar kaut ko pozitīvu. Viena pārbaudīta metode ir sagatavot kārumu paciņu, ko piedāvāt sunim katru reizi, kad tas sadarbojas tīrīšanas procesa laikā.

Izvēlies pareizos rīkus

Tāpat kā ar cilvēka ausīm, tu nevēlēsies izmantot vates kociņus, jo tie var ievainot suņa ausis. Tā vietā, sagatavo parastu vati, vai ietin savus pirkstus marlē un izmanto tos tīrīšanai.

Tu vari izmantot cimdus, bet iespējams arī vienkārši nomazgāt rokas pirms ausu tīrīšanas, ja cimdi tev nav pieejami. Iespējams svarīgākais rīks, tomēr, ir ausu skalotājs. Jāizmanto tāds skalotājs, kas ir pilnībā drošs tavam sunim, bet arī efektīvi tīra ausis. Raugies pēc produkta, kura sastāvā nav antibiotiku, steroīdu, alkohola vai jebkādu toksisku materiālu.

Novieto visu rokas stiepiena attālumā

Pēdējā lieta, ko tu vēlētos, tīrot sunim ausis, ir procesa pusceļā atklāt, ka tu esi aizmirsis kaut ko un tev ir jādodas tas meklēt. Tā laikā tavs suns visticamāk būs aizbēdzis un tev nāksies visu sākt no jauna.

Seko noteikumiem

Lai iztīrītu suņa ausis, nenodarot kaitējumu, tev jāsāk ar ausu ārpusi un tikai tad lēnām virzīties uz iekšpusi – bet tikai tik tālu, līdz tu izjutīsi pretestību. Ja tu centīsies spiest dziļāk, tu vari nodarīt kaitējumu. Samitrini vati ar ausu skalotāju un noslauki to auss daļu, kura ir redzama. Tad samitrini jaunu vates gabaliņu, lai iztīrītu iekšējo auss daļu. Ideālā gadījumā tev tas būtu jādara reizi nedēļā.

Ja vate vai marle pēc tīrīšanas paliek īpaši netīri, tev būtu jādodas pie vetārsta, lai pārbaudītu, vai tavam sunim viss ir kārtībā ar ausu veselību. Un neaizmirsti sniegt savam mīlulim daudz mīlestības un kārumu, kad process būs galā! Ja vēlies uzzināt vairāk, kas ir suns un kā rūpēties par savu draugu, droši turpini lasīt mūsu blogu.


Close