Kāpēc ir svarīgi tīrīt suņa zobus

2 min


Kaulu un dažādu kārumu košļāšana noteikti palīdzēs nokasīt zobakmeni no suņa zobiem, taču tas ne tuvu nav tik efektīvi kā regulāra zobu tīrīšana. Te būs apkopoti astoņi iemesli, kāpēc tev būtu nopietnāk jāuztver sava suņa dentālā veselība.

  1. 80% no suņiem, sasniedzot divu gadu vecumu, lielākā vai mazākā apjomā piemīt periodonta slimība. Tā izpaužas kā iekaisums, kas ietekmē visas zobus atbalstošās struktūras – smaganas, saknes un kaulus apkārt saknēm vai periodonta saites, kas stiprina saknes pie žokļa kaula.
  1. Tie paši bioloģiskie procesi, kas norisinās mūsu mutes dobumā, norisinās arī suņu mutēs. Proti, bakteriālā bioplēve nosedz zoba virsmu. Ja to atstāj neskartu 72 stundas, šī plēve pārkaļķosies, kļūstot par cementa cietu – kaut gan mikroskopiski plānu – kārtu uz zobiem. Laika gaitā, simtiem šādu slāņu uzkrāsies viens otram virsū, veidojot dzeltenbrūnu masu uz tava suņa zobiem, ko sauc par iekaisuma plankumiem. Ja tu redzi šādus plankumus, iedomājies, ka tur ir izveidojušies simtiem baktēriju pilnu slāņu!
  1. Regulāra zobu tīrīšana noņem šo bioplēvi un var novērst vai vismaz samazināt zobakmens uzkrāšanos. Šīs situācijas uzturēšana zem kontroles rezultēsies veselīgākos zobos ilgtermiņā.
  1. Ikdienas zobu tīrīšana mājās ir efektīva redzamā zobakmens novēršanā, taču tas neko nelīdzēs zobakmenim, kas radies zem smaganām, kur lielākoties norisinās periodontālā slimība. Ja zobi netiek nopulēti pēc to tīrīšanas, mikroskopiskas skrambas, kas veidojas no tīrīšanas rīkiem, veido vidi, kurā zobakmens var uzkrāties vēl vairāk un ātrāk. Īstermiņa ieguvums var rezultēties ilgtermiņa sāpēs, tāpēc labāk laiku pa laikam vērsies pie vetārsta.
  1. Zobakmens ir kā cements, kas pilns ar baktērijām. Šīs baktērijas var izraisīt smaganu iekaisumu un infekciju, smaganu noārdīšanos un kaulu destrukciju ap zoba saknēm. Tas var izraisīt gingivītu, kas izraisa zobu šūpošanos. Tas ir ļoti sāpīgi.
  2. Baktērijas var iekļūt asinsritē caur iekaisušām smaganām un izraisīt kaitējumu jebkur citur ķermenī.
  1. Mūsu suņi bieži vien ir ļoti stoiski un neizrādīs, ka zobi tiem izraisa sāpes. Taču tie var mums izrādīt mazas norādes, kā, piemēram, tie nelabprāt spēlējas un grauž savas rotaļlietas, labprātāk ēd mīkstākus ēdienus, vai arī rīvē savu seju, lai mazinātu diskomfortu. Ja tavam sunim ir slikta elpa un brūni zobi, dodies pie vetārsta uz dentālās veselības pārbaudi.
  1. Maza izmēra suņi ir vairāk pakļauti periodonta slimībai. Jorkšīras terjeri, punduršpici, takši, čivavas un citi – tiem visiem ir tendence slimot ar šo slimību agrā vecumā. Ja tev ir kādas no šīs sugas suņiem un tu tiem netīri zobus katru dienu, tev ir jāapmeklē vetārsts vismaz divreiz gadā uz dentālās veselības pārbaudi.


Close