Četri veidi, kā palīdzēt savam sunim ziemas mēnešos

2 min


Ziemas pārdzīvošanas padomi suņu saimniekiem

Silta guļvieta

Tas varētu šķist pašsaprotami, tomēr – ja tev pašam šķiet, ka ārā ir pārāk auksts, visticamāk tāpat domā arī tavs suns! Lai arī dažas sugas ir aukstumizturīgas (Ziemeļu sugas), lielākā daļa suņu vislabāk jūtas istabas temperatūrā un nevēlas atrasties ārā pārāk ilgu laika periodu. Suņi, kuriem nav pārāk kupls kažoks, un mazi sunīši īpaši izjūt aukstumu, tāpēc tiem būtu vērtīgi iegādāties ziemas jaciņu. Kad tavs suns ir mājās, iekārto tam ērtu guļvietu, kas ir labi nosiltināta un neatrodas caurvējā. Tas ir īpaši svarīgi, ja tavs suns ir jauns, vecs, vai apslimis. Daudziem suņiem patīk ierakties paslēpnī, tāpēc tie novērtēs guļvietu, kurā ir vairāki slāņi ar plediem un spilveniem.

Suņa kopšana

Noslauki sava suņa ķepas – gan to apakšpusi, gan starp pirkstiem – pēc tam, kad jūs esat atgriezušies no pastaigas. Tas ir svarīgi, jo sāls un ķīmiskie ledus kausētāji var kairināt un izraisīt iekaisumu tava suņa ķepām. Šīs vielas var būt arī nāvejošas, ja suns tās norij! Bet neuzskati, ka ķepu notīrīšana nozīmē biežākas vannošanās. Pārāk daudz vannošanās, īpaši sausajā, aukstajā ziemas sezonā, var sausināt tava suņa ādu un izraisīt kairinājumu un niezi.

Uzmanies no ūdens

Peļķes ir potenciāls drauds suņiem, jo tās var saturēt etilēna glikolu, kas ir antifrīza sastāvā, kas var būt nāvējošs sunim, ja to norij. Tāpēc nekādā gadījumā neļauj sunim dzert no peļķēm ziemā! Lielākas ūdenstilpnes arī ir riska avots, tāpēc labāk izvairies no tām. Kūstošs vai plāns ledus, kā arī augošais ūdens līmenis var radīt bīstamu vidi tavam mīlulim.

Esi sagatavojies ļoti aukstam laikam un vētrām

Klimata izmaiņas ir rezultējušās ekstrēmos un neparedzamos laikapstākļos. Tu nekad nevari zināt, kad varētu sākties vētra un tu nevarēsi tik vienkārši iziet no savām mājām. Šādos apstākļos tava mājdzīvnieka dzīvību var glābt ārkārtas izdzīvošanas komplekts. Tu vari atrast padomus, kā to izveidot, šajā saitē: ontariospca.ca/ep.

Pasargā dzīvniekus savā apkaimē, lietojot netoksiskus, sāli nesaturošus, videi nekaitīgus pretledus līdzekļus. Un uzmanies, lai apkārtnē nebūtu izlijis suņiem bīstamais antifrīzs!


Close