Pieci būtiski padomi jauniem suņu saimniekiem

2 min


Pirmo reizi paņemt mājās suni, iespējams, ir viens no skaistākajiem mirkļiem tavā dzīvē. Tu ne tikai esi sniedzis sunītim mājas, ko tas ir pelnījis, bet tu esi arī ieguvis jaunu labāko draugu, kas būs tev vienmēr līdzās. Visdrīzāk tu, kā jaunais dzīvnieka vecāks, pašlaik esi tādā kā medusmēneša stadijā, taču jāsaprot, ka tev tagad ir radušās jauns rūpes – vairāk, nekā tu iedomājies.

Suņa uzturēšana ir liela uzņemšanās, kas nāk kopā ar daudziem pienākumiem. Šī mazā radībiņa tagad ir tavās rokās, un tu esi kļuvis par tā aprūpes, barošanas, izklaidēšanas un mīlestības nodrošinātāju uz visu tā dzīvi.

Te būs daži labi padomi, kas palīdzēs pareizi iesākt attiecības ar tavu suni!

Pievērs uzmanību barošanas norādījumiem

Daudzi uzskata, ka suni var barot jebkādā veidā, bez noteiktiem norādījumiem. Problēma ar šādu barošanas veidu ir tāda, ka tu riskē pārbarot vai nepietiekami pabarot savu suni, kas var rosināt veselības problēmas nākotnē.

Lai nodrošinātu, ka tu sniedz sunim pareizu barības daudzumu katru dienu, izpēti norādījumus internetā, kas atbilst tava suņa tipam, vai vaicā pēc padoma vetārstam.

Sāc pieradināt doties uz tualeti pēc iespējas ātrāk

Ir ļoti būtiski izveidot pieradināšanas režīmu un pie tā pieturēties – it īpaši attiecību sākuma stadijā ar tevi un tavām mājām.

Ja tu to nekad neesi darījis iepriekš, tev vajadzētu izpētīt ieteikumus, lai to darītu efektīvi. Internetā ir pieejams liels informācijas daudzums par šo tēmu.

Meklē palīdzību, ja nepieciešams

Bieži vien mēs nevēlamies atzīt, ka mums vajadzīga palīdzība. Pat ja tev šķiet, ka tu tiksi galā ar visu, kas saistīts ar tavu suni, var gadīties, ka tev būs nepieciešama citu palīdzība.

Ja tavs suns mēdz postīt mēbeles, kad tu esi prom, varbūt ir vērts pameklēt aukli savam mājdzīvniekam.

Iepazīstini savu kucēnu ar citiem cilvēkiem un dzīvniekiem

Ir ļoti svarīgi suni iesaistīt ģimenes dzīvē un rosināt tā socializāciju. Iepazīstinot suni ar jauniem cilvēkiem un dzīvniekiem tagad, tu būtiski palielināsi tā spējas veselīgi komunicēt ar citiem vēlāk (dodoties uz parku, ejot ciemos…).

Daudzi izvēlas uzreiz suni vest uz parku, lai tas socializējas ar citiem cilvēkiem un suņiem. Tomēr eksperti rekomendē to darīt pakāpeniski un lēni, lai padarītu šo procesu drošāku un efektīvāku. Sāc ar saviem mājiniekiem.

Divi suņi

Respektē pavadas noteikumu

Ir tik uzjautrinoši skatīties, kā tavs suns skaidra apkārt un izklaidē pats sevi. Lai arī ir tas ir normāli ļaut sunim brīvi darboties parkā vai tavas mājas pagalmā, tomēr turēt suni pavadā ir ļoti svarīgi, kur tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu savu, sava suņa, citu cilvēku un dzīvnieku drošību.

Tagad, kad tu būsi izpratis svarīgākos padomus, ir laiks ķerties klāt interesantajai daļai – vēro, kā tavs suns aug un adaptējas jaunajās mājās.


Close